Memoriał: Piękna batalia wciąż trwa

Memoriał: Piękna batalia wciąż trwa

Memoriał: Piękna batalia wciąż trwa

Podaj dalej

Za nami trzeci przejazd odcinka Brzegi. 2. Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dostarcza nam niesamowitych emocji. Tym razem oes padł łupem Filipa Nivette, ale Michał Ratajczyk stracił do niego mniej niż sekundę!

Filip Nivette i Kamil Heller startują w memoriale Fordem Fiestą Proto. Na ten moment nie mogą narzekać, bo właśnie zapisali na swoje konto drugie oesowe zwycięstwo. Broni nie składają w żadnym przypadku Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak. Duet w barwach zespołu Daftracing tym razem stracił do mistrzów Polski zaledwie 0,8 s. Kto uzupełnił podium? Tutaj żadnych zmian, trzecie miejsce znów zajęli Piotr Ostrowski z Anną Nowakowską w Mitsubishi Lancerze Evo VIII.

W pierwszej piątce zobaczyliśmy kolejnych bardzo mocnych zawodników. Na czwartym miejscu uplasowali się Mateusz Lisowski z Dariuszem Burkatem, którzy trasy pokonują Skodą Fabią Evolve w barwach Olimp Racing, zaś na piątej pozycji mamy Jakuba „Colina” Brzezińskiego z Kamilem Kozdroniem. Pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej pozostaje zatem bez zmian – 1. Nivette, 2. Ratajczyk, 3. Ostrowski.

W HRSMP najlepszym czasem znów popisali się Michał oraz Jacek Pryczkowie, którzy o solidne 12,6 s. pokonali drugich Krzysztofa i Mateusza Głowalów i o 13,3 s. trzecich Arkadiusza Kulę i Jarosława Janasza. Niestety, do próby nie przystąpił szef zespołu GO+ Cars Atlas Ward, Grzegorz Olchawski. Jego legendarne Audi Quattro odmówiło posłuszeństwa na dojazdówce.

To nie koniec rywalizacji na dziś. O godzinie 19:00 wystartuje pierwszy przejazd widowiskowego superoesu Wieliczka Rynek. Tuż po odcinku na załogi czeka kolejna strefa serwisowa oraz drugi przejazd próby, który wystartuje o 20:20.

Tagi: GO+ Cars Atlas Ward, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza, Platinum, Filip Nivette, Grzegorz Olchawski, Memoriał, Platinum Expert, Daftracing

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News