Memoriał: Nivette i Heller wygrywają w Wieliczce!

Memoriał: Nivette i Heller wygrywają w Wieliczce!

Memoriał: Nivette i Heller wygrywają w Wieliczce!

Podaj dalej

Mistrzowie Polski, Filip Nivette i Kamil Heller wygrywają w Platinum Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2018! Duet w Fordzie Fiesta Proto w sobotę prezentował kapitalne tempo i budował sobie przewagę, dzisiaj skutecznie jej bronił. Zwycięstwo!

Na ostatnim odcinku specjalnym rajdu najlepszym czasem popisał się Waldemar Kluza. Zawodnik w Fordzie Fiesta o 1,9 s. pokonał drugiego Michała Ratajczyka i o 2,3 s. trzeciego Szymona Piękosia. Na dalszych miejscach uplasowali się Jakub „Colin” Brzeziński, Andrzej Szepieniec i Piotr Ostrowski.

Taki układ tabeli z wynikami oraz różnice czasowe sprawiły, że obok Filipa Nivette i Kamila Hellera na podium memoriału znalazły się odpowiednio załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak z Daftracing oraz Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń z GO+ Cars Atlas Ward. W klasie 2 zwycięstwo powędrowało do Radosława i Rafała Ćwieczków, zaś w klasie 1 zwyciężyła najlepsza ośka rajdu, Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak.

Finałowe rozstrzygnięcia poznaliśmy również w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tam ostatni test, podobnie jak i cały rajd padł łupem Michała i Jacka Pryczków w Subaru Imprezie 555. Na OS9 Brzegi Małe 2 w pierwszej trójce znaleźli się jeszcze Robert Luty z Marcinem Celińskim oraz Grzegorz Olchawski z Jakubem Spirydoniukiem, zaś w klasyfikacji generalnej 1. rundy HRSMP za Pryczkami uplasowali się Marek Suder z Jakubem Matyjewiczem w Fordzie Sierra Cosworth, zaś podium skompletowali wspominani już Robert Luty z Marcinem Celińskim w Subaru Legacy.

Tagi: GO+ Cars Atlas Ward, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza, Platinum, Filip Nivette, Grzegorz Olchawski, Memoriał, Platinum Expert, Daftracing

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News