Memoriał: Mistrzowie Polski przodują w Wieliczce

Memoriał: Mistrzowie Polski przodują w Wieliczce

Memoriał: Mistrzowie Polski przodują w Wieliczce

Podaj dalej

Pierwszy dzień rywalizacji w 2. Platinum Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dobiegł właśnie końca. Liderami są aktualni mistrzowie Polski, Filip Nivette i Kamil Heller. W HRSMP równych nie mają sobie Michał i Jacek Pryczkowie.

Przy okazji drugiego przejazdu widowiskowej próby Wieliczka Rynek kolejny raz wzrok większości kibiców zwrócony był w stronę beczki, gdzie porównywaliśmy sobie technikę przejazdu poszczególnych zawodników. Tym razem największe wrażenie zrobił na nas Karol Krupa, który w swoim Mitsubishi Lancerze Evo IX pokazał niesamowitą klasę. Można śmiało stwierdzić, że druga próba u większości zawodników wyglądała zdecydowanie lepiej i naprawdę było co oglądać.

A jak wygląda kwestia, jeśli chodzi o wyniki? Kolejny raz zwycięstwo padło łupem Filipa Nivette w Fordzie Fiesta Proto. Mistrz Polski o 1,1 s. pokonał drugiego Jakuba „Colina” Brzezińskiego, reprezentującego barwy zespołu GO+ Cars Atlas Ward w Skodzie Fabii R5 oraz o 1,9 s. startującego Fordem Fiestą Waldemara Kluzę. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla znanego z RSMP reprezentanta polskiego zespołu Subaru, Marcina Słobodziana oraz dla wspomnianego już wcześniej Karola Krupy.

W klasyfikacji generalnej memoriału na prowadzeniu znajduje się oczywiście para Filip Nivette i Kamil Heller. 15,6 s. z tyłu są Piotr Ostrowski z Anną Nowakowską, zaś podium ze stratą 23,3 s. uzupełniają wpierani przez Olimp Racing Mateusz Lisowski z Dariuszem Burkatem. Na dalszych pozycjach znajdują się Michał Ratajczyk z Jędrzejem Szcześniakiem z zespołu Daftracing oraz Jakub „Colin” Brzeziński z Kamilem Kozdroniem. Różnica pomiędzy 3 i 5 miejscem wynosi obecnie zaledwie 0,8 s., więc szykuje się nam świetna walka na jutrzejszych próbach.

W stawce HRSMP praktycznie nic się nie zmienia. Zarówno na drugim przejeździe próby Wieliczka Rynek, jak i w klasyfikacji generalnej imprezy sytuacja prezentuje się następująco – 1. Michał i Jacek Pryczkowie, 2. Krzysztof i Mateusz Głowalowie, 3. Marek Suder z Jakubem Matyjewiczem.

Tagi: GO+ Cars Atlas Ward, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza, Platinum, Filip Nivette, Grzegorz Olchawski, Memoriał, Platinum Expert

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News