Memoriał: Mistrzowie Polski kontrolują przewagę

Memoriał: Mistrzowie Polski kontrolują przewagę

Memoriał: Mistrzowie Polski kontrolują przewagę

Podaj dalej

Do końca Platinum Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza pozostał już tylko jeden odcinek specjalny. Na drugim przejeździe próby Solne Miasto najlepszym czasem popisał się Waldemar Kluza, podium uzupełnili Jakub Brzeziński i Andrzej Szepieniec.

Duet Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski w Fordzie Fiesta kolejny raz udowodnił, że na wielickich trasach jest bardzo szybki. Tuż za nimi uplasowali się wspierani przez firmy GO+ Cars i Atlas Ward Jakub „Colin” Brzeziński i Kamil Kozdroń. Oni trasy przemierzają swoją nową bronią, Skodą Fabią R5, którą później powalczą o tytuł mistrzów Polski. Podium skompletowali Andrzej Szepieniec z Jarosławem Zawadzkim w Mitsubishi Lancerze.

Przed ostatnim odcinkiem specjalnym rajdu liderami wciąż są Filip Nivette i Kamil Heller. Startujący tym razem Fordem Fiestą Proto mistrzowie Polski utrzymują ponad 20-sekundową przewagę w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim teście czeka nas niesamowita walka o 2. miejsce. Tam pomiędzy duetami Ratajczyk/Szcześniak, Ostrowski/Nowakowska i Brzeziński/Kozdroń mamy zaledwie 0,4 s. różnicy!

W HRSMP niesamowitą klasę pokazał Grzegorz Olchawski! Zawodnik w legendarnym Audi Quattro okazał się bezsprzecznie najlepszy! Szef zespołu GO+ Cars Atlas Ward pokonał o 2,1 s. drugiego Michała Pryczka i o 5,1 s. trzeciego Piotra Zaleskiego. Widząc tempo Olchawskiego możemy tylko żałować, że wczoraj załogę spotkała awaria.

Tagi: GO+ Cars Atlas Ward, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza, Platinum, Filip Nivette, Grzegorz Olchawski, Memoriał, Platinum Expert

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News