Memoriał: Colin dogadał się z Fabią

Za nami pierwszy niedzielny odcinek specjalny 2. Platinum Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Najlepiej w rywalizację weszli dzisiaj Waldemar Kluza z Danielem Stawiarskim oraz Jakub „Colin” Brzeziński z Kamilem Kozdroniem, pokonujący trasę Skodą Fabią R5 w barwach zespołu GO+ Cars Atlas Ward.

Memoriał: Colin dogadał się z Fabią
Podaj dalej

Podczas OS6 Solne Miasto 1 kolejny raz zwróciliśmy naszą uwagę na bardzo widowiskowy fragment próby, gdzie trzeba było zakręcić się wokół trójkątnej wysepki obok ronda. Oceniając walory sportowe, ale i w tym przypadku „artystyczne”, dostrzegliśmy kilka naprawdę dobrych przejazdów. Wielkie wrażenie zrobił na nas między innymi reprezentant zespołu Daftracing, Michał Ratajczyk. Bardzo ładnie wokół wysepki okręcali się też zawodnicy ze wsparciem GO+ Cars Atlas Ward, Jakub „Colin” Brzeziński i Jurij Protasow.

Najlepszy czas przejazdu widniał ostatecznie przy nazwisku Waldemara Kluzy. Zawodnik w Fordzie Fiesta pokonał o 2,1 s. wspominanego już Brzezińskiego i o 2,3 s. Andrzeja Szepieńca. Pierwszą piątkę skompletowali Filip Nivette oraz Michał Ratajczyk. Liderem Memoriału wciąż jest oczywiście Nivette. Należy dodać, że mistrz Polski trasy pokonuje z 39-stopniową gorączką. Podium uzupełniają Piotr Ostrowski i Jakub Brzeziński, ale bardzo blisko za nimi jest Michał Ratajczyk, który… od trzech dni jest na antybiotyku. Brawa za wytrwałość i walkę!

Piękne przejazdy oglądaliśmy również wśród zawodników HRSMP. Tam jak zwykle wielką atrakcją był przejazd legendarnego Audi Quattro, za kierownicą którego siedzi Grzegorz Olchawski. Jeśli chodzi o wyniki, to od mocnego uderzenia zaczęli Krzysztof i Mateusz Głowalowie, którzy o 0,4 s. pokonali Michała i Jacka Pryczków. Tuż za nimi uplasowali się Marek Suder z Jakubem Matyjewiczem.

Tagi: GO+ Cars Atlas Ward, Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza, Platinum, Filip Nivette, Grzegorz Olchawski, Memoriał, Platinum Expert, Daftracing

 

Przeczytaj również