Memoriał Bettegi dla Elfyna Evansa

Memoriał Bettegi dla Elfyna Evansa

Podaj dalej

Brytyjczyk Elfyn Evans wygrał czterdziesty memoriał Bettegi na stadionie w Bolonii, pokonując Kallego Rovanperę z wynikiem trzy do jednego w finale „knock-out”.

71f06d7aa2d59c363a13506681034d45

W pierwszej parze półfinału rywalizacja rozgrywała się między 16-letnim Kalle Rovanperą, a Thierrym Neuvillem. Pierwsze okrążenie należało do Rovanpery, debiutującego oficjalnie w samochodzie klasy WRC. Podczas drugiego okrążenia Neuville dachował w swoim Hyundai’u WRC, kończąc tym samym rywalizację. Do finału awansował tegoroczny mistrz Łotwy.

Drugi wyścig to zmagania Andreucciego i Evansa. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygranej zdecydował czas najlepszego okrążenia. Na pierwszym kółku wygrał mistrz Włoch, na drugim Walijczyk. Szybsze okrążenie o 0,18 sekundy w decydującym starciu wykręcił Evans i to on rywalizował z Rovanperą w finale.

Początkowo to Elfyn rozdawał karty wygrywając dwa pierwsze okrążenia. Na trzecim syn słynnego kierowcy rajdowego Harriego Rovanpery , utarł nosa Brytyjczykowi. Ostatecznie jednak to Evans okazał się lepszy, zostając następcą mistrza z 2014 roku, którym był Robert Kubica. W 2015 roku memoriał nie odbył się z nieznanych przyczyn.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News