Meeke powraca z przytupem

Meeke powraca z przytupem

Podaj dalej

Dzisiaj o godzinie 7:00 czasu polskiego wystartował odcinek testowy przed 67. Neste Rajdem Finlandii. Zawodnicy mierzyli się tym razem z próbą Ruuhimäki o długości 4,62 km. Najlepiej o poranku poradził sobie wracający do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata Kris Meeke.

Zmagania w klasie WRC jak zwykle dostarczyły wielu emocji, nawet pomimo faktu, że był to tylko odcinek testowy. Zawodnicy co chwilę wymieniali się ciosami i wskakiwali na czoło tabeli z wynikami. Po pierwszej serii przejazdów najlepszy był Ott Tanak, który jako jedyny potrafił wtedy zejść poniżej granicy 2:18. W drugiej serii na pozycji lidera zmienił go Dani Sordo, w trzeciej najlepiej pojechał Jari-Matti Latvala, zaś w czwartej doskonale poradził sobie Kris Meeke, którego czas na poziomie 2:14,3 s. dał ostatecznie zwycięstwo w shakedownie. Podium tuż za kierowcą Citroena uzupełnili Thierry Neuville i Ott Tanak, którzy stracili do Brytyjczyka odpowiednio 0,1 i 0,5 s.

W WRC 2 świetne tempo zaprezentował faworyt gospodarzy Jari Huttunen. Fin w Skodzie Fabii R5 wykręcił czas równy 2:24,1 s., co było wynikiem o zaledwie 1,2 s. gorszym od reprezentanta Citroena podróżującego w nowym C3 WRC – Khalida Al-Qassimiego. Tuż za Huttunenem uplasowali się Pierre-Louis Loubet oraz Gus Greensmith.

Pierwszy odcinek specjalny 67. Neste Rajdu Finlandii wystartuje już dzisiaj równo o godzinie 18:00 czasu polskiego. Będzie nim próba uliczna o długości 2,31 km – Harju 1.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Meeke Citroen

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News