Meeke nie powinien się cieszyć z wygranej

Meeke nie powinien się cieszyć z wygranej

Podaj dalej

Takiego zdania jest szef ekipa Volkswagena, Jost Capito.

Weekend Abu Dhabi Total WRT

Zdaniem Niemca żaden kierowca z pierwszej piątki nie miał szans na zwycięstwo w Finlandii z powodu kolejności wyjazdu na trasę. Dlatego też Capito uważa, że Meeke nie powinien czerpać satysfakcji z tej wygranej, a jego wyniki z Finlandii oraz Portugalii negatywnie wpływają na Rajdowe Mistrzostwa Świata.

– Kris nie może być zadowolony z tej wygranej – powiedział szef ekipy Volkswagena. – Jeśli warunki są normalne, a on nie popełnił żadnego błędu, to jaką ono ma wartość? Dlatego też on był taki poddenerwowany, kiedy mówiłem, że nikt inny nie ma szansy na zwycięstwo. To umniejsza znaczenia takiej wygranej – to fakt. Kris w Finlandii mógł tylko przegrać. Gdyby dojechał drugi to byłby kompletnym idiotą. 

Capito uważa również, że potwierdzeniem jego słów jest zacięta walka o ostatni stopień podium. – Kto jest zainteresowany oglądaniem czegoś takiego? Walka w Finlandii zakończyła się w piątkowe południe. Jeśli wygrasz rajd to wchodzisz do czołowej piątki i nie masz szans na walkę w kolejnym. Zobaczcie jak zacięta walka toczyła się o trzecie miejsce. Nie powinniśmy oglądać tego na czele? 

Warto dodać, że kolejność startowa być może ulegnie zmianom przed kolejnym sezonem, gdyż temat ma być dyskutowany na kolejnym spotkaniu Komisji WRC, które odbędzie się pod koniec sierpnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News