Meeke na wylocie?

Meeke na wylocie?

Podaj dalej

Sezon 2015 Rajdowych Mistrzostw Świata jest już historią, natomiast teraz zaczyna się jeden z najciekawszych okresów spekulacji dotyczących przyszłorocznych składów. Według plotek, Kris Meeke może mieć problemy z zapewnieniem sobie miejsca w przyszłorocznej stawce.

1

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Kris Meeke niemal na pewno nie będzie kontynuował współpracy z Citroenem. Francuski zespół ponoć już podjął decyzję dotyczącą przyszłości swojego kierowcy, którego w roku 2016 ma rzekomo zastąpić Stephane Lefebvre. Młody Francuz, protegowany Citroena, w tym roku po raz pierwszy wystartował za kierownicą samochodu WRC i taki ruch wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem w kontekście przyszłości i rozwoju Lefebvre.

Problemem Krisa Meeke’a może być jednak to, że po odejściu z Citroena nie bardzo ma gdzie szukać innej opcji. Jak powszechnie wiadomo, Volkswagen i Hyundai mają już skompletowany pełny skład na przyszły rok, przy czym fotel kierowcy w M-Sporcie może być nieosiągalny dla 36-letniego Meeke’a z powodu dawnego konfliktu z Malcolmem Wilsonem, szefem brytyjskiego zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News