Meeke na fali

Meeke na fali

Podaj dalej

Kris Meeke kontynuuje popisową jazdę w Rajdzie Portugalii i jeszcze bardziej powiększył swoje prowadzenie podczas pierwszej sobotniej pętli.

fot. Citroen
fot. Citroen

Kierowca Citroena był niepokonany na wszystkich trzech porannych odcinkach specjalnych, dzięki czemu powiększył swoją przewagę nad drugim Sebastienem Ogierem do ponad minuty. Na dziesiątym oesie najbliżej Brytyjczyka byli Mikkelsen i co ciekawe Camilli w Fordzie. Dalej już tylko kierowcy Volkswagena mogli się z nim równać, jednak żaden z nich nie pokonał oesu ze stratą mniejszą niż 7,5 sekund.

W generalce Ogier traci minutę i 2,9 sekundy. Trzeci jest Mikklesen, który jest dodatkowo 12 sekund z tyłu. Na dalszych miejscach znaleźli się Sordo, Camilli oraz Latvala.

Hubert Ptaszek dobrze zaczął dzień i utrzymywał czwarte miejsce w WRC2, jednak kapeć na ostatniej porannej próbie oznaczał potrzebę wymiany koła na oesie i stratę ponad czterech minut. Kuba Brzeziński pojawił się dziś na trasie notując na ostatniej próbie piąty czas w Dmach Drive Cup. Łukasz Pieniążek znalazł się na liście startowej do dzisiejszego etapu, jednak Polaka nie zobaczyliśmy na starcie pierwszego oesu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News