Meeke chce jechać w Wielkiej Brytanii

Meeke chce jechać w Wielkiej Brytanii

Podaj dalej

Kris Meeke ma nadzieję, że Citroen zmieni zdanie i pozwoli mu wystartować w Rajdzie Wielkiej Brytanii.

fot. Citroen
fot. Citroen

PH-Sport ma wystawić trzy samochody w Walii, jednak wygląda na to, że w składzie zabraknie Krisa Meeka. Zamiast tego za kierownicą DS3 WRC mają zasiąść Craig Breen i Stephane Lefebvre, którzy mają zdobywać doświadczenie, a także Khalid Al-Qassimi.

Oprócz tego Citroena zobaczymy na Korsyce i w Chinach, gdzie Meeke będzie jedynym kierowcą ekipy. – Oczywiście, że chce pojechać w Wielkiej Brytanii. Po pierwsze to mój domowy rajd, a po drugie, jeśli pojedziemy Chiny i Korsykę, to od końca września do początku kolejnego sezonu minie sporo czasu, w trakcie którego nie będę rywalizował. Oczywiście będziemy w tym czasie testować, ale to rywalizacja utrzymuje kierowce w formie. Nie mówię, że chce tam coś zwojować, ale po prostu pojechać tam w ramach podtrzymywania moich umiejętności na najwyższym poziomie. Rozmawiam z zespołem na ten temat – stwierdził Meeke.

Yves Matton przyznał decyzja co do składu na Wielką Brytanię nie została podjęta. – Ciężko byłoby nie być na tym rajdzie, gdyż mamy w składzie Brytyjczyka i Irlandczyka, a poza tym mamy brytyjską szefową. Na pewno ktoś tam pojedzie, jednak nie mówię, że będzie to Kris. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, bo chcemy być elastyczni. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News