Mechanik Williamsa murem za Kubicą. "Robert zasługuje na lepszy bolid, aby pokazać swój prawdziwy potencjał"

Mechanik Williamsa murem za Kubicą. "Robert zasługuje na lepszy bolid, aby pokazać swój prawdziwy potencjał"

Mechanik Williamsa murem za Kubicą. „Robert zasługuje na lepszy bolid, aby pokazać swój prawdziwy potencjał”

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z zakończeniem sezonu pożegna się z Williamsem. Polak ma jednak w zespole wiele przychylnych mu osób. Najpozytywniej o naszym kierowcy wypowiadają się od samego początku mechanicy obsługujący jego bolid.

Nie inaczej było w tym przypadku. W rozmowie dla portalu powrotroberta.pl, Teo Santos, który związany jest z Williamsem od ponad 15 lat, docenił pracę i profesjonalizm 34-latka. Jednocześnie Santos przyznał, że Polak zasługuje na zdecydowanie lepszy samochód, by pokazać pełnie swoich możliwości.

Teo Santos dla powrtotroberta.pl: Robert jest cudowny! Jest bardzo inteligentny. Jest także bardzo, bardzo wymagający, co jest dobre dla zespołu, bo też nakręca nas to do działania. Robert zasługuje na lepszy bolid, aby pokazać swój prawdziwy potencjał. Będzie nam go brakowało, ale trzymam kciuki za niego, aby pozostał w F1 i dostał w końcu samochód.

Ostatnie zdanie wydaje się być w tej wypowiedzi kluczowe, bowiem jak widać nawet mechanicy uważają, że to czym obecnie dysponuje Kubica – czyli FW 42 – nie można nazwać bolidem z prawdziwego zdarzenia.

Robert Kubica będzie współpracował z Ferrari lub Mercedesem?!

Doświadczony mechanik zaznaczył również, że Robert Kubica żyje w doskonałych relacjach ze wszystkimi pracownikami Williamsa. To czym według niego Kubica najbardziej zaskarbił sobie szacunek w swoim otoczeniu to fakt, że zachowuje się zwyczajnie – żartuje z członkami zespołu, często zaprasza ich na gokarty i wspólne kolacje. – Nie jest tak kapryśny i wybredny jak wielu innych kierowców – dodał Santos.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News