Matton: Loeb nie ma zamiaru wracać

Matton: Loeb nie ma zamiaru wracać

Podaj dalej

Tuż przed rozpoczęciem 67. Neste Rajdu Finlandii zespół Citroena podał światu informację, że jeszcze przed kolejną eliminacją Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdem Niemiec przeprowadzone zostaną dodatkowe testy, gdzie za kierownicą C3 WRC zasiądzie Sebastien Loeb. Podczas fińskiej imprezy zapytano szefa zespołu Yves’a Mattona o więcej informacji na ten temat. Oto rezultaty.

Yves Matton: – Mieliśmy wspólny interes z Sebastienem Loebem w tym, aby przeprowadzić takie testy. On bardzo chciał poprowadzić C3 WRC, dla nas jest to okazja na uzyskanie wielu cennych informacji. Mogę zdradzić, że jest to zabieg przeprowadzony wyłącznie w celu usprawnienia naszego samochodu, Sebastien nie ma zamiaru wracać do rajdów, jednak od zawsze był zainteresowany jazdą wszystkim, co ma cztery koła, a samochód WRC z 2017 roku jest obecnie na szczycie rankingu.

Nie możemy ogłosić gdzie odbędą się te testy – wtedy byłoby za dużo zamieszania wokół całej sprawy. Jedyną informacją, jaką mogę podać jest to, że przeprowadzimy testy na asfalcie w pierwszej części sierpnia, przed Rajdem Niemiec. W taki sposób dzięki swojemu doświadczeniu Sebastien z całą pewnością dostarczy nam wielu informacji i podsunie jakieś pomysły na usprawnienie samochodu.

Jeśli chodzi o Andreasa Mikkelsena, to wystartuje on w Rajdzie Niemiec. I tyle na ten moment wiemy. Bezpośrednio po niemieckiej rundzie WRC siądziemy do rozmów co robić dalej w sezonie 2017 i 2018, na ten moment nie było takiej dyskusji.

Tagi: WRC Citroen Loeb

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News