Matton dołączy do FIA

Matton dołączy do FIA

Matton dołączy do FIA

Podaj dalej

Yves Matton za pośrednictwem Twittera ogłosił, że nie będzie dłużej pełnił roli szefa zespołu Citroen Racing występującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Francuz od nowego roku obejmie posadę dyrektora rajdowego z ramienia FIA.

Matton przejmie obowiązki, które do tej pory w FIA pełnił Jarmo Mahonen. Z kolei funkcję szefa francuskiego teamu obejmie Pierre Budar, który w przeszłości prowadził dział kliencki PSA Motorsport.

Budar już dziś został ogłoszony szefem zespołu Citroena, z kolei Matton ma rozpocząć swój nowy etap w karierze z początkiem przyszłego miesiąca.

Czuję się zaszczycony z powodu mojej nowej pozycji w FIA, ciele zarządzającym światowym motorsportem – przyznał Matton.

Pracowałem na różnych szczeblach motorsportu, włączając w to funkcję w jednym z najbardziej utytułowanych producentów w historii, jednak przejście do FIA jest dla mnie dużym osiągnięciem samym w sobie – kontynuował.

Jean Todt, prezydent FIA, skomentował, że doświadczenie Yvesa Mattona będzie bardzo ważne w dalszym rozwoju rajdowego świata.

Ma ogromną pasję do tego sportu, który świetnie rozumie i potrafi nim odpowiednio zarządzać. Jego doświadczenie będzie bardzo pomocne przy dalszym rozwoju naszego sportu – powiedział pełen optymizmu Todt.

Chciałbym również podziękować grupie PSA Motorsport za bezproblemowe przejście Yvesa do struktur FIA.

 Zadowolenia nie kryje również świeżo upieczony szef Citroen Racing, Pierre Budar: To dla mnie wymarzona praca.

– Na początku mojej kariery byłem kierowcą, jednak studia kończyłem ze stopniem inżyniera i musiałem dokonać pewnego wyboru. Teraz bardzo cieszę się z tego, gdzie udało mi się dotrzeć!

– W zeszłym roku widzieliśmy wygrywającego Citroena C3 WRC i wiemy, że nie mamy do dyspozycji złego samochodu. Mamy wszelkie narzędzia potrzebne do budowy tego zespołu.

Tagi: Citroen Racing, FIA, rajdy, Yves Matton, Pierre Budar

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News