Massa: Nowy bolid Williamsa będzie szybszy

Massa: Nowy bolid Williamsa będzie szybszy

Massa: Nowy bolid Williamsa będzie szybszy

Podaj dalej

Felipe Massa, były kierowca zespołu Williamsa, który pod koniec ubiegłego roku zakończył sportową karierę, przyznał, że nowy bolid brytyjskiej stajni przygotowywany na sezon 2018 ma kilka nowinek i zapowiada się interesująco.

Brazylijczyk, które swoje cztery ostatnie lata w F1 spędził właśnie w ekipie Franka Williamsa dodał, że FW41 wygląda bardziej agresywnie w porównaniu do swoich poprzedników.

Po dwóch latach, w których Williams nie potrafił sprostać oczekiwaniom, Massa wierzy, że zmiany wprowadzą nowego ducha do stajni, której ambicją jest powalczyć o miejsce w czołowej piątce klasyfikacji konstruktorów.

Widziałem nowy samochód w tunelu aerodynamicznym. Jest dużo zmian, które wyglądają dość interesująco – Massa powiedział dla portalu motorsport.com. Wszyscy pracują. Jest duża szansa, że przed pierwszym wyścigiem samochody będą wyglądały zupełnie inaczej.

– Nowy bolid jest bardziej agresywny. Wygląda zupełnie inaczej i wierzę, że zespół będzie spisywał się lepiej.

Brazylijczyk wspomniał jednak, że konkurencja w środku stawki również nie śpi. Wszystko wskazuje na to, że z kolan podniosą się zespoły Renault i McLarena.

Renault z pewnością się poprawi – zapowiada Massa. Podobnie będzie z McLarenem, więc wszystko będzie zależało od tego, kto wykona swoją pracę lepiej.

– Musimy jeszcze zobaczyć na co będzie stać kierowców, jednak wierzę, że bolid będzie lepszy w porównaniu do poprzednich lat.

Choć zespół nie podał jeszcze oficjalnej daty prezentacji FW41, możemy spodziewać się, że wydarzy się to w okolicach przedsezonowych testów w Barcelonie 26 lutego.

Tagi: F1, Williams, Felipe Massa

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News