Marczyk w Skodzie Fabii R5

Marczyk w Skodzie Fabii R5

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk, obecny mistrz Polski w klasie Open N za pośrednictwem Facebooka pożegnał się wczoraj z Subaru Poland Rally Teamem. Na profilu kierowcy pojawiło się dość enigmatyczne zdjęcie profilowe sugerujące, że niebawem poznamy jego tegoroczne plany. Oczywiście chodzi o oficjalną informację, bowiem od dłuższego czasu wiadomo, że Marczyk przesiądzie się do Skody Fabii R5.

Z pewnością będzie to bardzo ciekawy projekt, bowiem za wszystkim stoi Skoda Auto Polska, która w pełni koordynuje prace nad nim. Oficjalna prasówka w tym temacie ma się pojawić jeszcze dzisiaj lub najpóźniej w przyszły poniedziałek.

Przypomnijmy, że po raz ostatni polski importer czeskiej marki był zaangażowany w Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w 2010, gdy Fabią S2000 startował Leszek Kuzaj.

Jak się łatwo domyślić, pytany o szczegóły współpracy ze Skoda Auto Polska, Mikołaj Marczyk milczał jak zaklęty. Nadal nie wiadomo kto będzie obsługiwał Fabię R5 i jaki zespół zakłada program startów. Należy się spodziewać, że będzie to pełny cykl RSMP. Wszystkie karty będą odsłonięte już wkrótce.

Tagi: Mikołaj Marczyk, Miko Marczyk, Skoda, Skoda Auto PolskaRSMP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News