Maratoński początek

Maratoński początek

Maratoński początek

Podaj dalej

Rajd Monte Carlo to szczególna runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Tutaj cała zabawa rozpoczyna się wyjątkowo już w środę, a na czwartek zawsze zaplanowane są imprezy towarzyszące, ceremonia otwarcia i pierwsze oesy. Przed nami najciekawszy początek sezonu od lat!

Przedsmak emocji zdążyliśmy poczuć już wczoraj. O godzinie 16.00 w Gap wystartował odcinek testowy i po raz pierwszy w sezonie mieliśmy okazję do porównania zawodników w nowych samochodach. Bardzo dobrze zaprezentowali się tam członkowie ekipy Hyundaia, jednak musimy pamiętać, że to tylko shakedown i część zawodników mogła wypuszczać swoistą zasłonę dymną.

Czwartek w Monte Carlo zawsze jest szczególny i tym razem nie było inaczej. Nie brakowało tradycyjnych co-drive’ów, a zawodnicy spędzili sporą część czasu w księstwie Monako. Tam odbyła się już m.in. konferencja prasowa, sesja fotograficzna, a pierwsi zawodnicy zjechali z rampy startowej. Jako pierwsi dokonali tego pięciokrotni mistrzowie świata – Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy stają do rywalizacji wspólnie z zespołem M-Sport Ford World Rally Team.

To jednak nie koniec emocji na dzisiaj, bo teraz zawodnicy kierują się około 180 kilometrów na północ do miejscowości Thoard, gdzie o godzinie 21:43 wystartuje pierwszy odcinek specjalny Rajdu Monte Carlo. OS1 Thoard – Sisteron ma długość prawie 37 km, a dodając do tego ponad 25 km próby Bayons – Breziers dostajemy obraz niesamowicie trudnego początku sezonu 2018. Ponad 62 km w górach, na zmiennej nawierzchni, a co najważniejsze – w alpejskich ciemnościach. Czy może być ciekawiej?

Poczynania zawodników można będzie śledzić w całkowicie nowej usłudze – WRC Plus All Live. Ta zapewni nam transmisje na żywo z wszystkich odcinków specjalnych nie tylko Rajdu Monte Carlo, ale całego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata! Pozostaje zatem tylko czekać i rozkoszować się rywalizacją najlepszych rajdowców na globie.

Tagi: WRC, Ford, Monte Carlo, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News