Makinen: Latvala może walczyć o tytuł!

Po bezprecedensowym zwycięstwie Jariego-Matti Latvali w tegorocznym Rajdzie Szwecji rozwiane zostały wszelkie wątpliwości na temat konkurencyjności ekipy Toyota Gazoo Racing oraz samego Yarisa WRC.

Makinen: Latvala może walczyć o tytuł!
Podaj dalej

Tommi Makinen – szef japońskiego teamu – przyznaje, że sezon 2017 miał być spokojnym powrotem na rajdowe trasy po 17-letniej przerwie. Tymczasem Latvala zalicza swój najlepszy sezon w karierze i obecnie jest liderem klasyfikacji kierowców.

  

  

Makinen poproszony o komentarz Latvali po zwycięstwie w Szwecji odparł: – Mam wrażenie, że Jari-Matti może powalczyć o tytuł już w tym sezonie –. Czterokrotny mistrz świata dodał także, że postara się zmobilizować Fina do walki i poprawić jego komfort za kierownicą nowej Toyoty Yaris WRC. Według Makinena zbliżający się Rajd Meksyku (9-12 marca) ma być bardzo trudną przeprawą, bowiem podczas przedsezonowych przygotowań samochód był testowany jedynie w warunkach zbliżonych do tych panujących w Ameryce Północnej. Ostatnie szutrowe testy Toyoty odbyły się w tym tygodniu w okolicach hiszpańskiej Almerii, jednak zostały przerwane po tym jak Latvala zaliczył niegroźny wypadek.

 

Przeczytaj również