Magiczny weekend trwa

Magiczny weekend trwa

Magiczny weekend trwa

Podaj dalej

Jesteśmy w trakcie Holjes RX. Impreza tradycyjnie rozgrywa się w pierwszy weekend lipca, a jej inna nazwa to Magiczny Weekend Rallycrossu. Zawodnicy mają już za sobą wszystkie cztery sesje kwalifikacyjne. Ostatnią z nich na swoje konto zapisał Petter Solberg.

Od początku czwartej kwalifikacji na szwedzkim torze Holjesbanan działo się niesamowicie dużo. W pierwszym biegu najlepszy był Ken Block, który zdołał pokonać Kevina Hansena i Guy’a Wilksa. Następne dwie gonitwy były polem do popisu dla Pera-Gunnara Andersona i Timura Timerzyanova.

W czwartym wyścigu niesamowitą walkę stoczyło między sobą trzech Skandynawów – Kevin Eriksson, Niclas Gronholm i Toomas Heikkinen. Pogodził ich wszystkich Sebastien Loeb, który w ten weekend spisuje się wyjątkowo dobrze. Sesję zakończył bieg numer 5. Tam najlepszy był zwycięzca całej sesji – Petter Solberg. Tuż za nim dojechali Johan Kristoffersson i Timmy Hansen. Andreas Bakkerud był piąty.

Poznaliśmy już najlepszą dwunastkę, która wystąpi w półfinałach: Johan Kristoffersson, Petter Solberg, Sebastien Loeb, Andreas Bakkerud, Timmy Hansen, Kevin Eriksson, Niclas Gronholm, Janis Baumanis, Ken Block, Timo Scheider, Timur Timerzyanov oraz Sebastian Eriksson.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News