Magdziarz najszybszy w Parco di Monza

Magdziarz najszybszy w Parco di Monza

Podaj dalej

Tomasz Magdziarz, który przez cały weekend na Monzy prezentował świetne tempo, zakończył dzisiejsze kwalifikacje z fantastycznym rezultatem i wystartuje do jutrzejszego, przedostatniego w sezonie 2017 wyścigu z pole position.

Rywale najszybszego w Q1 i Q3 Magdziarza nie byli jednak daleko – w pierwszej linii jutro ustawi się również Damian Litwinowicz. Kierowca z Poznania stracił do swojego rywala zaledwie 0,069 sekundy.

Drugi rząd otworzy Lucas Keil – Niemiec do najszybszego Magdziarza stracił zaledwie 0,097 sekundy, a obok niego ustawi się Jan Antoszewski – najszybszy w drugim segmencie kwalifikacji.

Z P5 do sobotniego wyścigu KIA LOTOS RACE wyruszy Szymon Ładniak, którego strata wyniosła już nieco ponad pół sekundy, tuż za nim ustawią się Szymon Jabłoński, Max Gunther oraz Kamil Serafin, który dość niespodziewanie stracił do zdobywcy pole position ponad sekundę.

Najszybszą dziesiątkę uzupełnią Dawid Borek i Nikodem Wierzbicki, który po pokonaniu jednego okrążenia zjechał do alei serwisowej.

Tagi: KIA LOTOS RACE, Kia Picanto, Monza, KLR

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News