Maciek Gładysz drugi w Toruniu

Maciek Gładysz drugi w Toruniu

Maciek Gładysz drugi w Toruniu

Podaj dalej

Znakomitym wynikiem Macieja Gładysza zakończyła się inauguracyjna runda Rok Cup Poland, którą rozegrano w miniony weekend na toruńskim torze Awix Racing Arena. Kierowca teamu Parolin Poland by WTR zajął 2. miejsce w kategorii Mini Rok. W rywalizacji wystąpiła również Natalia Gładysz, którą podobnie jak Maćka będziemy obserwować w tej samej kategorii w Polsce.

Natalia i Maciej Gładyszowie wystartowali w Toruniu w nowej kategorii Mini Rok. Toruński weekend wyścigowy inaugurujący zmagania serii Rok Cup Poland był niezwykle udany dla młodszego z rodzeństwa Gładyszów. Maciej zaprezentował się znakomicie, notując drugą pozycję w klasyfikacji indywidualnej wśród 24 „mini rokkersów”. Natalia uplasowała się na 17. miejscu w stawce.

Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo dobrej czasówki w wykonaniu Macieja Gładysza. Podopieczny poznańskiego zespołu WTR zanotował drugą pozycję w treningu oficjalnym z niewielką stratą do zdobywcy pole position, swojego teamowego kolegi Piotra Protasiewicza. Natalia zajęła miejsce w drugiej części stawki, notując 16. czas treningu.

W obu biegach kwalifikacyjnych rozegranych w sobotę Gładyszowie utrzymali swoje pozycje startowe. Maciej dwukrotnie był drugi, zdobywając w jednym z biegów najlepszy czas okrążenia. Natalia najpierw uplasowała się na 16. miejscu, by potem przyjechać na metę jedno oczko wyżej.

Kluczowe dla klasyfikacji inauguracyjnej rundy były niedzielne wyścigi. W prefinale imprezy Natalia Gładysz znów zanotowała pozycję w drugiej części stawki kończąc rywalizację na 16. miejscu. Zawodniczka z Tarnowa wygrała twardą walkę z rywalami, by w finałowym wyścigu pokusić się o atak o dwie pozycje. Z kolei Maciej Gładysz w prefinale pojechał bardzo skutecznie. Obronił pozycję wicelidera, a w najważniejszym wyścigu – finale pokazał niezłą formę. Już na pierwszym okrążeniu przez uderzenie rywala stracił swoją pozycję i spadł o pięć miejsc niżej. W trakcie wyścigu odrobił jednak stratę i przyjechał na metę jako trzeci kierowca tuż za wiceliderem. To dało mu dostateczną liczbę punktów, by zająć drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej inauguracyjnej rundy pucharu Polski Rok Cup.

Podczas otwarcia sezonu w Polsce odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Akademii Orlen Team. Po raz kolejny nominację otrzymał Maciej Gładysz, który należy obecnie do grona najszybszych kierowców najmłodszych kategorii w Polsce.

Maciej Gładysz: – Inauguracyjna runda Rok Cup Poland była dla mnie i całego zespołu niezwykle udana. Podium na otwarcie sezonu w Polsce jest bardzo dobrym wynikiem. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w rozgrywkach jako kierowca teamu Parolin Poland by WTR, z którym bardzo dobrze mi się współpracuje. Dziękuję wszystkim za wsparcie, a w szczególności mojemu głównemu partnerowi Grupa Azoty, a także Akademia Orlen Team oraz Porsche Inter Auto Polska. Dziękuje mojemu zespołowi Parolin Poland by WTR jak zwykle za świetną obsługę.


Natalia Gładysz: – Za nami pierwsza runda Rok Cup Poland. Zawody otwierające tegoroczny sezon kartingowy w Polsce. Bardzo się cieszę z tego debiutu, bo kategoria dla mnie nowa i nowe środowisko, rywale.
Dzisiejsze finały były bardzo ciekawe i emocjonujące. W półfinale po dobrej i zaciętej walce w środku stawki znalazłam się na 16 pozycji na mecie. W finale było już lepiej, bo zameldowałam się na 14 miejscu. Rywalizacja była niezwykła. Dziękuje wszystkim za wsparcie, w szczególności mojemu głównemu partnerowi Grupie Azoty oraz teamowi Parolin Poland by WTR za zaangażowanie i znakomicie przygotowany sprzęt.

Kolejna runda Rok Cup Poland rozpocznie się 11-12 maja w Bydgoszczy.

Tagi: Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Parolin, Mini Rok

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News