Maciej Gładysz mistrzem Polski!

Maciej Gładysz mistrzem Polski!

Maciej Gładysz mistrzem Polski!

Podaj dalej

Ogromnym sukcesem podsumował miniony weekend w Słomczynie zespół Gładysz Karting Team. Maciej Gładysz ścigający się w klasie MICRO MAX podczas 6. rundy ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, oraz 3. rundy NORDIC CUP CHALLENGE wygrał wszystkie wyścigi klasy i wywalczył przewagę punktową w klasyfikacji generalnej zapewniającą mu tytuł Mistrza Polski na rundę przed końcem sezonu.

Zwycięstwo w sezonie 2017 zapewnia Maćkowi udział w Finale Światowym Rotax Grand Final, który odbędzie się w portugalskim Portimao w listopadzie. Natalia Gładysz, która jest obecnie 3. w klasyfikacji sezonu otarła się o słomczyńskie podium.

Zmagania wystartowały w sobotę przy akompaniamencie upalnej pogody. Mimo to Maciej wykręcił 3. rezultat w czasówce, a Natalia 4.

Już od pierwszego HEATU głównym rywalem Maćka okazuje się Maksymilian Obst. Pierwszy HEAT to bezsprzeczna dominacja Maćka. Na ostatnim okrążeniu kolejnego wyścigu Maciek przeprowadza udany atak i wygrywa, a pozycję lidera utrzymuje do końca dnia. Natalia przez cały dzień walczy z rywalami notując 6. i 7. lokatę. Kwalifikacje podsumowuje ostatecznie 4. rezultatem.

Niedziela to popisowa jazda Maćka i dwa zwycięstwa, w finale z 6-sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem. Warto odnotować również, że zawodnik Gładysz Karting Team uzyskuje najszybszy czas okrążenia podczas wyścigu.

– Emocje były ogromne, ale starałem się im nie poddać. Wygrałem półfinał i finał, dzięki czemu wypracowałem sobie przewagę punktową w generalce, zapewniającą mi tytuł mistrzowski w sezonie 2017. Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Tym zwycięstwem zapewniłem sobie udział w Finale Światowym Rotax Grand Final w portugalskim Portimao, który odbędzie się w listopadzie – skomentował uradowany Maciek Gładysz.

Natalia jechała równym i pewnym tempem, dzięki czemu w półfinale zajęła 4. miejsce. W finale w pierwszym zakręcie doszło do incydentu, w skutek którego spadła o kilka pozycji w dół. Ostatecznie młodziutka zawodniczka nie poddała się i dzięki piekielnie szybkiej pogoni za rywalami odrobiła straty i minęła linię mety na 4. miejscu.

– Do półfinału startowałam z 6 pola. Dużo pojedynków, dużo walki i dobre tempo pozwoliło mi awansować na 4. miejsce, które utrzymałam także w finale. W klasyfikacji generalnej jestem trzecia, a przede mną ostatnia runda pucharu, tym razem w Poznaniu, podczas której będę się starała o awans.

Wyścigowe rodzeństwo pragnie podziękować swojemu głównemu Partnerowi Grupie Azoty, oraz rodzicom, dziadkom, mechanikom, sponsorom i wszystkim tym, którzy wspierali ich podczas zawodów. W najbliższy weekend 11-13 sierpnia, Natalia i Maciek wystartują w prestiżowych zawodach ROTAX Grand Festival w austriackim Bruck pod Wiedniem.

Ostatnia runda pucharu Rotax Max Challenge Poland zaplanowana jest na 16-17 września na torze Poznań.

Tagi: karting, Gładysz, Słomczyn

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News