Maciej Gładysz w międzynarodowej czołówce ROTAXA

Maciej Gładysz w międzynarodowej czołówce ROTAXA

Maciej Gładysz w międzynarodowej czołówce ROTAXA

Podaj dalej

Miniony weekend zainaugurował sezon 2017 serii ROTAX MAX Central Eastern Europe Trophy. Na włoskim torze Adria Intrenational Raceway spotkało się blisko 200 kierowców, pragnących zdobyć pierwsze punkty w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobrym, piątym rezultatem popisał się reprezentant Gładysz Karting Team – Maciej Gładysz, ścigający się w klasie MICRO MAX. Natalia Gładysz zakończyła zmagania na 14. miejscu.

Otwarte sesje treningowe, kierowcy prowadzili już od czwartku. Po serii przygotowań, w sobotę wzięli udział w kwalifikacjach i półfinale. Maciek czasówkę podsumowuje 6 rezultatem, by następnie w przed finale awansować i zająć 4 lokatę. Jak się później okazało kierowca zmagał się z problemami technicznymi – jego silnik nie osiągał pełnej mocy.

Niedziela rozpoczęła się dla niego obiecująco – finał MICRO MAXA kończy na 8 miejscu. Super Finał to walka do ostatnich metrów i zasłużona 5 pozycja.

Udane starty notuje na swoim koncie również Natalia. Zawodniczka przez całe zawody prezentowała bardzo wyrównane tempo. Sobotnie kwalifikacje kończy na 14 miejscu, a w półfinale mija metę 15.

Również niedzielne zmagania potwierdziły jej dobrą dyspozycję. Broniąc się przed atakami rywali, Finał i Super Finał rundy kończy odpowiednio na 15 i 16 pozycji wśród 32 startujących zawodników.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News