M-Sport zapowiada jeszcze szybszego Forda Fiestę RS WRC. Rywale Ogiera w tarapatach?

Malcolm Wilson, szef M-Sportu wystawiającego Fordy Fiesty RS WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata, ostrzegł swoich rywali, że ich samochód wkrótce będzie jeszcze szybszy. Nowy pakiet poprawek, które czekają w kolejce to efekt rozszerzonej współpracy z Ford Performance.

Nie są to optymistyczne wieści dla pozostałych zespołów fabrycznych, ponieważ Fiesta wygrała w tym sezonie już 3 z 4 rund WRC. Sébastien Ogier tym samym ma na swoim koncie już więcej zwycięstw niż w ubiegłym roku, który zakończył się zdobyciem mistrzostwa świata. Malcolm Wilson nie ukrywa, że jest zachwycony nowy perspektywami swojego zespołu.

M-Sport zapowiada jeszcze szybszego Forda Fiestę RS WRC. Rywale Ogiera w tarapatach?
Podaj dalej

Sporo się napracowaliśmy, aby do tego dojść, ale kolejne rzeczy dopiero przed nami – zapowiada Malcolm Wilson. – Teraz mamy więcej danych do rozwoju z Forda. Myślę, że jeżeli nadal możemy cisnąć temat, to wciąż będziemy się poprawiać.

Po Rajdzie Korsyki M-Sport Ford World Rally Team zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji producentów. Brytyjska ekipa traci tylko 4 punkty do fabrycznej ekipy Hyundaia. Liderzy M-Sportu, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia pewnie przewodzą za to w punktacji kierowców i pilotów z zapasem 17 punktów nad Thierrym Neuvillem i Nicolasem Gilsoulem.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: WRC, M-Sport, Malcolm Wilson

Przeczytaj również