Łukasz Pieniążek z M-Sport Ford World Rally Team w WRC 2 Pro!

Łukasz Pieniążek z M-Sport Ford World Rally Team w WRC 2 Pro!

529 interakcji

Podaj dalej

M-Sport Ford World Rally Team podał pełny skład na tegoroczne mistrzostwa WRC 2 Pro. Fabrycznymi kierowcami zespołu z Kumbrii będą Łukasz Pieniążek i Gus Greensmith.

Obaj zawodnicy wystartują w 10 rundach WRC 2 Pro za kierownicą Fordów Fiesta R5 (nowa ewolucja latem). Brytyjczyk rozpocznie kampanię w Rajdzie Monte Carlo. Polak w Rajdzie Szwecji. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur mają startować także poza Europą. Greensmith z pilotem Elliottem Edmondsonem dodatkowo otrzyma Forda Fiestę WRC na Rajd Portugalii (gdzie zapewne zobaczymy kierowcę mieszkającego w Krakowie) i być może jeszcze 1 lub 2 rundy (jak przyznał w rozmowie z Autosportem).

Obaj kierowcy w 2018 r. byli najlepszymi zawodnikami mistrzostw WRC 2 spoza fabrycznych załóg Skoda Motorsport. Greensmith uplasował się na 4. miejscu w punktacji, Pieniążek na 5. lokacie (najlepszym wynikiem było 2. miejsce w WRC 2 w Rajdzie Portugalii). Na Fieście R5 Polaka pojawią się dotychczasowi sponsorzy Stork Pharm (drzwi) i Surmat (maska i bagażnik).

Wypowiedzi

Łukasz Pieniążek: To kolejny krok w mojej karierze rajdowej. Jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny M-Sport. Wierzę, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu będę mógł osiągnąć kolejny poziom jako kierowca rajdowy. Przed nami wspaniały program startów i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.

Richard Millener, szef M-Sport Ford WRT: Jesteśmy bardzo podekscytowanie nowymi mistrzostwami WRC 2 Pro i chcemy zobaczyć co są w stanie zrobić Gus i Łukasz, w kolejnym etapie ich perspektywicznej kariery.

Gus był z nami związany od kilku lat i podczas tego okresu widzieliśmy rozwój zwycięskiego tempa rajdowego ze wzrastającą regularnością. Wywalczył 4 podia w zeszłym roku oraz więcej niż raz był bliski odniesienia zwycięstwa. Ten scenariusz nie wydaje mi się odległy.

Równie interesujące będzie obserwowanie, czego jest w stanie dokonać za kierownicą Fiesty WRC w Portugalii. Testował już ten samochód w zeszłym roku i jesteśmy dumni z dania szansy kolejnemu młodemu kierowcy na najwyższym światowym poziomie.

Łukasz rozpoczyna z nami pracę, ale zdajemy sobie sprawę z jego potencjału. Śledziliśmy jego postępy, tak jak innych młodych kierowców, którzy dobrze się zapowiadają.

Gus Greensmith: Jestem naprawdę dumny z tego, że będę jeździć dla M-Sport Forda w WRC 2 Pro i jeszcze bardziej dumny z debiutu w trzecim Fordzie Fiesta WRC podczas Rajdu Portugalii. M-Sport Ford składa się z wysoce zmotywowanych indywidualności. To zaszczyt uczyć się i pracować razem z nimi.

Byłem częścią rodziny M-Sportu już od jakiegoś czasu. Można było poczuć ukierunkowanie i motywację zespołu. To tutaj chciałem się znaleźć, ponieważ mam tu najlepsze możliwości rozwoju jako kierowca i najlepszy program na 2019.

Cieszę się, że w tym roku będę miał Elliotta obok siebie. Wierzę, że będzie to długoterminowe partnerstwo pełne sukcesów.

Kilka razy byłem bliski odniesienia zwycięstwa w WRC 2 i to jest coś, czego nie chciałbym, abym mnie ominęło w 2019. Wraz z nowym Fordem Fiestą R5, który pojawi się tego lata otrzymamy fantastyczny pakiet, dzięki któremu będziemy mogli dostarczyć wyniki, jakich oczekujemy.

Jednak najważniejszym wydarzeniem dla mnie będzie Rajd Portugalii. Debiut w WRC to spełnienie marzeń. Jestem bardzo wdzięczny M-Sportowi za danie mi tej szansy oraz mojej rodzinie, która wspiera mnie od samego początku, abym pewnego dnia mógł pokazać swój potencjał na arenie światowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News