Łukasz Pieniążek brany pod uwagę do przyszłego składu M-Sportu w WRC

Hiszpański dziennikarz David Duran przeprowadził ciekawy wywiad z szefem zespołu M-Sport Ford World Rally Team, Richardem Millenerem. W rozmowie nie zabrakło polskiego wątku.

Łukasz Pieniążek brany pod uwagę do przyszłego składu M-Sportu w WRC
Podaj dalej

Chodzi oczywiście o Łukasza Pieniążka, który od Rajdu Szwecji będzie reprezentował ekipę z Kumbrii w mistrzostwach WRC 2 Pro (wraz z Gusem Greensmithem). Menedżer wyznaczony przez Malcolma Wilsona do opieki nad zespołem w Rajdowych Mistrzostwach Świata przyznaje, że obie oficjalne załogi w samochodach R5 to realni kandydaci na awans w zespole do prowadzenia samochodów WRC.

Richard Millener: Gus i Łukasz jeżdżą z nami i w efekcie są półprywatnymi kierowcami. To podobny układ jak w innych zespołach, ale chcieliśmy, żeby byli w naszym zespole, mieli nasze barwy. Chcemy być z nimi związani, ponieważ to dwaj zawodnicy, których rozpatrujemy pod kątem przyszłości. Przekonamy się do czego są zdolni w tej nowej kategorii. […] W przypadku Łukasza to będzie wspaniałe wyzwanie. W zeszłym roku uzyskiwał świetne czasy. […] Łukasz to kierowca, u którego chcielibyśmy zobaczyć jego pełny potencjał.

Rich Millener przyznał także, że nowy Ford Fiesta R5, który ma być dostępny na tegoroczny Rajd Finlandii będzie posiadać lepszy rozkład masy i mocniejszy silnik. Poprawki obejmują także hydrauliczne wspomaganie kierownicy oraz zoptymalizowane ustawienia na bazie doświadczeń z Fordem Fiestą WRC. Dzięki temu nowa ewolucja R5-ki z Dovenby Hall ma być nie tylko bardziej konkurencyjna, ale i jeszcze przyjemniejsza w prowadzeniu.

https://www.facebook.com/pieniazekrally/videos/303921206979040/?__xts__[0]=68.ARBvWnb5faMZrJQJXwm_5seqsBbL1A233NvOEkVQHugWr6FX9e7PRsMrmb68g_34vUaeYzOxL9vYp_NDx-BGJgtQ4fwYdKHV0wsRgxon06dNzF8BktJ-oyo9sm1NhGn2afG_6kL0bQN7zBWdWEoKysiPsx4kFtIm8cl2lfUuCuJtJhGjMIBZnQvrgHJUXFwaWxpPw2xNFx7cot6QjTGQByyGvEv9KXjV9Su_xT-NNe6F_SNRZuhdh6yuYS7dqBQP_bjnrPHFeugQh5JJ6DSiHJmxpPmKkgvjDDQTomVqGYCWX_50uvKOSur4P0JU6TAjYwarrfRD24PnvLADhGIz0yfo24DIbFJpTLY&__tn__=-R

W ubiegłym tygodniu Łukasz Pieniążek testował Forda Fiesta R5 w Estonii. Samochód podstawił MM-Motorsport należący do Markko Martina. Jazdy służyły przygotowaniom do Rajdu Szwecji. Według naszych informacji należy oczekiwać zmiany pilota u częstochowianina. Przemysława Mazura ma zastąpić Kamil Heller.

Przeczytaj również