Łukasz Pieniążek brany pod uwagę do przyszłego składu M-Sportu w WRC

Łukasz Pieniążek brany pod uwagę do przyszłego składu M-Sportu w WRC

353 interakcje
NK201804404

Podaj dalej

Hiszpański dziennikarz David Duran przeprowadził ciekawy wywiad z szefem zespołu M-Sport Ford World Rally Team, Richardem Millenerem. W rozmowie nie zabrakło polskiego wątku.

Chodzi oczywiście o Łukasza Pieniążka, który od Rajdu Szwecji będzie reprezentował ekipę z Kumbrii w mistrzostwach WRC 2 Pro (wraz z Gusem Greensmithem). Menedżer wyznaczony przez Malcolma Wilsona do opieki nad zespołem w Rajdowych Mistrzostwach Świata przyznaje, że obie oficjalne załogi w samochodach R5 to realni kandydaci na awans w zespole do prowadzenia samochodów WRC.

Richard Millener: Gus i Łukasz jeżdżą z nami i w efekcie są półprywatnymi kierowcami. To podobny układ jak w innych zespołach, ale chcieliśmy, żeby byli w naszym zespole, mieli nasze barwy. Chcemy być z nimi związani, ponieważ to dwaj zawodnicy, których rozpatrujemy pod kątem przyszłości. Przekonamy się do czego są zdolni w tej nowej kategorii. […] W przypadku Łukasza to będzie wspaniałe wyzwanie. W zeszłym roku uzyskiwał świetne czasy. […] Łukasz to kierowca, u którego chcielibyśmy zobaczyć jego pełny potencjał.

Rich Millener przyznał także, że nowy Ford Fiesta R5, który ma być dostępny na tegoroczny Rajd Finlandii będzie posiadać lepszy rozkład masy i mocniejszy silnik. Poprawki obejmują także hydrauliczne wspomaganie kierownicy oraz zoptymalizowane ustawienia na bazie doświadczeń z Fordem Fiestą WRC. Dzięki temu nowa ewolucja R5-ki z Dovenby Hall ma być nie tylko bardziej konkurencyjna, ale i jeszcze przyjemniejsza w prowadzeniu.

Estonia Test 🔥🌪💪

Estonia Test 🔥🌪💪🇵🇱 To były bardzo udane testy. Pozwoliły mi dobrze poznać mój nowy, tegoroczny samochód. Ford Fiesta R5 to świetne auto, które daje mnóstwo frajdy z jazdy. Przez te trzy dni przejechaliśmy w sumie ok. 450 km oesowych, które dały mi jako kierowcy wiele cennych informacji na temat tego, jak auto prowadzi się i zachowuje w różnych warunkach. 🚗💨 Przetestowaliśmy także wiele różnych ustawień i nie możemy już doczekać się startu w Szwecji, gdzie przed rajdem czeka nas razem z M-Sportem jeszcze jeden dzień testów.Jak się Wam podoba Fiesta?🇬🇧 It was a very good and productive test as I was able to get a good understanding of my new car. The Ford Fiesta R5 is a great, fun-to-drive machine. Over the course of these three days we were able to cover around 450 kilometers which gave me a good insight into the handling and characteristics of the car in different conditions. 🚗💨 We’ve also tried a lot of different settings. I can’t wait to head to Sweden where we’ll have one more day of testing together with M-Sport just before the rally. How do you like the Fiesta?

Gepostet von Łukasz Pieniążek am Freitag, 1. Februar 2019

W ubiegłym tygodniu Łukasz Pieniążek testował Forda Fiesta R5 w Estonii. Samochód podstawił MM-Motorsport należący do Markko Martina. Jazdy służyły przygotowaniom do Rajdu Szwecji. Według naszych informacji należy oczekiwać zmiany pilota u częstochowianina. Przemysława Mazura ma zastąpić Kamil Heller.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News