Łukasz Habaj nie jedzie Rajdu Barum i przesiada się do Fabii R5

Rajdowy mistrz Polski z 2015 r., Łukasz Habaj poinformował, że nie wystartuje w nadchodzący weekend w szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, Barum Czech Rally Zlin. 43-latek skupi się na szutrowych rundach mistrzostw Polski w nowym dla siebie samochodzie.

Łukasz Habaj nie jedzie Rajdu Barum i przesiada się do Fabii R5
Podaj dalej
fot. Gregory Lenormand / DPPI

Kierowca eSky Rally Team od 5 lat korzystał z Forda Fiesty R5 z Rallytechnology. Mikołowianin postanowił spróbować przesiadki do uznawanej za najmocniejszą rajdówkę w swojej klasie – Skody Fabii R5. Decyzja o rezygnacji z Rajdu Barum jest podyktowana małą ilością punktów zdobytych w tegorocznym sezonie ERC. Mocna stawka czeskiej rundy mistrzostw Starego Kontynentu także nie zrodziła perspektyw na dobry wynik.

Fabia R5 posłuży Łukaszowi Habajowi i Danielowi Dymurskiemu w końcowych rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – litewskim Rajdzie Elektrenai (7-9 września) oraz zaliczanego także do ERC, Rajdu Polski (21-23 września) z bazą w Mikołajkach (ten start wymaga jeszcze potwierdzenia). Habaj z Dymurskim na pewno wybiorą się na ostatnią rundę mistrzostw Europy, łotewski Rajd Lipawy (12-14 października).

https://www.facebook.com/EskyplRallyTeam/photos/a.272034056221242/1857469971010968/?type=3&theater

Przeczytaj również