Loeb znów wygrywa

Loeb znów wygrywa

Loeb znów wygrywa

Podaj dalej

Podczas minionego weekendu w okolicach szwajcarskiej miejscowości Aigle, położonej tuż nad brzegiem jeziora Genewskiego odbył się 14. Rallye du Chablais – 3. runda Alpine Rally Trophy oraz 2. runda Rajdowych Mistrzostw Szwajcarii. Najlepszym spośród wszystkich był Sebastien Loeb.

9-krotny rajdowy mistrz świata wystartował w tej imprezie wraz ze swoją żoną – Severine. Na liczbę 76 załóg czekało w weekend 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 165,56 km. Zmagania rozpoczęły się w piątek, 2 czerwca o godzinie 11:17 próbą OS1 Evionnaz – Vernayaz 1, zakończył je test OS14 Bex – Lavey 2 w sobotę, 3 czerwca.

Pierwsza pętla oznaczała zdecydowanie cięższą rywalizację dla francuskiego duetu, niż mogłoby się wydawać. Na prowadzeniu po 3 odcinkach specjalnych znajdował się Sebastien Carron. Szwajcar wygrał wszystkie odcinki i miał 18,3 s. przewagi nad drugim Loebem i 28,5 s. nad trzecim Olivierem Gilletem.

Sytuacja zaczęła odwracać się na popołudniowej pętli. Tam 3 próby padły łupem państwa Loeb i przewaga Carrona po pierwszym dniu zmalała do 4,9 s. Zapowiadało się zatem na to, że w sobotę na kibiców czeka ogrom emocji.

I tak rzeczywiście było. Pierwsze dwa poranne odcinki specjalne to wymiana ciosów. OS7 Dents du Midi 1 dla Carrona, OS8 Portes du Soleil 1 dla Loeba. Później jednak dominacja rajdowego mistrza świata zaczynała dawać o sobie znać coraz częściej. Francuz w Peugeocie 208 T16 wygrał 4 z pozostałych 6 prób i ostatecznie wygrał cały rajd pokonując drugiego Sebastiena Carrona o 34,2 s. Podium ze stratą 2:05,8 uzupełnił Ivan Ballinari.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News