Loeb: Wszystko idzie zgodnie z planem

Loeb: Wszystko idzie zgodnie z planem

Loeb: Wszystko idzie zgodnie z planem

Podaj dalej

Sebastien Loeb, który w poniedziałek obchodził swoje 44. urodziny, przyznał w rozmowie z portalem wrc.com, że czuje się coraz bardziej komfortowo za kierownicą Citroena C3 WRC, którego poprowadzi w zbliżającym się Rajdzie Meksyku.

Francuzowi podobają się m. in. modyfikacje wprowadzone przez francuską stajnię do zawieszenia, a najnowsze ustawienia na luźną nawierzchnię napawają go optymizmem.

9-krotny mistrz świata testował C3 WRC przez dwa dni w ramach przygotowań do swoich trzech zaplanowanych startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pierwszym z nich będzie marcowy Rajd Meksyku.

Loeb wcześniej sprawdzał C3 WRC na szutrowej nawierzchni we wrześniu ubiegłego roku i był pod wrażeniem modyfikacji, jakie zostały wprowadzone od tamtego czasu.

Czułem się zdecydowanie lepiej za kierownicą niż za pierwszym razem – mówi dla wrc.com. Ewolucja zawieszenia i geometrii pozwoliła nabrać pewności siebie, a to coś, czego potrzebowałem.

– W porównaniu do starych wurców silnik z pewnością jest dużo mocniejszy, a sam balans samochodu był w porządku. Podobało mi się, wszystko idzie zgodnie z planem – dodał Loeb.

Jako pierwszy na testach w Hiszpanii jeździł jednak jego zespołowy kolega, Kris Meeke. Loeb przyznał, że nie musiał wprowadzać żadnych poważnych zmian w ustawieniach samochodu.

Próbowałem kilku rzeczy zaproponowanych mi przez inżynierów, a gdy zakończyliśmy testy, samochód nie różnił się znacząco od tego, którym jeździli wcześniej moi zespołowi koledzy – wyjaśniał Loeb. Wprowadziłem kilka drobnych zmian do ustawień dyfra i zawieszenia, jednak w pozostałych przypadkach próbowałem przystosować się do samochodu.

– To były dobre dwa dni testów bez większych przygód. Samochód był szybki i łatwy w prowadzeniu, więc wszystko wygląda na tę chwilę bardzo dobrze – zakończył.

Tagi: WRC, rajdy, Citroen Racing, Sebastien Loeb, Rajd Meksyku

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News