Loeb: Walka będzie trwała do samego końca

Loeb: Walka będzie trwała do samego końca

Loeb: Walka będzie trwała do samego końca

Podaj dalej

Przed rozpoczęciem wczorajszego, czwartego etapu Rajdu Dakar, wydawało się, że najbardziej doświadczeni kierowcy należący do ścisłej czołówki w końcu odpowiednio się rozgrzali i na trasie wokół San Juan de Marcona ujrzymy ich w najlepszej formie.

Tę zdecydowanie zaprezentował Sebastien Loeb, który ku uciesze wielu kibiców w końcu wygrał pierwszy etap tegorocznego Rajdu Dakar, którego partnerem strategicznym jest olejowa firma Motul, zmniejszając stratę do lidera Stephane’a Peterhansela.

W końcowych fragmentach wczorajszego etapu to jednak Mr. Dakar wysunął się na prowadzenie – świetne tempo Loeba pozwoliło mu na odrobienie strat i ostatecznie to on zameldował się na mecie z najlepszym rezultatem.

Francuz, mimo ogromnego handicapu, jaki otrzymał pierwszego dnia walki na skutek awarii układu hamulcowego już 3 kilometry po starcie odcinka, wciąż utrzymuje się blisko Peterhansela i traci do niego zaledwie 6 min 55 s.

Świetnie się dziś bawiłem – podsumowuje 9-krotny mistrz świata. To był długi odcinek z wieloma wydmami i dość specyficznym startem koło w koło na plaży.

– Nawierzchnia była zdradliwa – ważne było to, aby się nie zakopać i wygląda na to, że kilku zawodników straciło tutaj sporo czasu. Szczęśliwie, nam udało się przejechać bez problemów i wygrać odcinek – pierwszy w tegorocznym Dakarze, czym jeszcze nie może pochwalić się obecny lider, Stephane Peterhansel.

Nasza przewaga na mecie wyniosła tylko nieco ponad minutę, więc wciąż jedziemy bardzo blisko siebie i walka będzie trwała aż do końca. W środę będziemy otwierać trasę, a nawigacja może nie być prosta. Będziemy więc jechać blisko naszych zespołowych kolegów – zapowiedział Francuz.

Klasyfikacja 40. Rajdu Dakar po 4. etapie:

1. Stéphane Peterhansel (FRA) / Jean-Paul Cottret (FRA), PEUGEOT 3008DKR Maxi, 10h36m07s
2. Sébastien Loeb (FRA) / Daniel Elena (MCO), PEUGEOT 3008DKR Maxi, +6m55s
3. Carlos Sainz (ESP) / Lucas Cruz (ESP), PEUGEOT 3008 DKR Maxi, +13m06s
4. Nasser Al Attiyah (QAT) / Matthieu Baumel (FRA), Toyota 4WD, +58m48s
5. Bernhard Ten Brinke (NLD) / Michel Perin (FRA), Toyota 4WD, +1h10m24s
6. Eugenio Amos (ITA) / Sebastien Delaunay (FRA), Buggy 2WD, +1h19m42s
7. Khalid Al Qassimi (ARE) / Xavier Panseri (FRA), Peugeot 3008DKR, +1h21m09s
8. Giniel de Villiers (ZAF) / Dirk von Zitzewitz (ZAF), Toyota 4WD, +1h21m47s
9. Martin Prokop (CZE) / Jan Tomanek (CZE), Ford 4WD, +1h22m44s
10. Jakub Przygonski (POL) / Tom Colsoul (BEL), MINI 4WD, +1h35m30s

Tagi: Rajd DakarDakar 2018ThisIsDakarOriginalByMotulMotulEpicStory

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News