Loeb: Testy przed Korsyką prostsze niż przed Meksykiem

Loeb: Testy przed Korsyką prostsze niż przed Meksykiem

Loeb: Testy przed Korsyką prostsze niż przed Meksykiem

Podaj dalej

Sebastien Loeb przyznał, że jego przygotowania do zbliżającego się Rajdu Korsyki były dużo prostsze, aniżeli te poprzedzające Rajd Meksyku na początku obecnego miesiąca.

9-krotny mistrz świata pierwszy raz od trzech lat wystąpił w Rajdowych Mistrzostwach Świata właśnie w Meksyku, znajdując się nawet na fotelu lidera imprezy – na szutrze po raz pierwszy od 5 lat – dopóki przebita opona nie zniweczyła jego szans na walkę o zwycięstwo. Loeb ostatecznie finiszował na 5. miejscu.

Francuz w ubiegłym tygodniu testował przez dwa dni za kierownicą Citroena C3 WRC w Korsyce i przyznał, że przyswojenie się do asfaltowej specyfikacji było dla niego dużo prostsze niż do szutru.

Problematyczna w Korsyce może być jednak dla Loeba znajomość tras. Po raz ostatni 9-krotny mistrz świata ścigał się tam w 2008 roku i przyznaje otwarcie, że nie zna tak dobrze obecnej trasy. W Meksyku zaś, aż 70% trasy pokrywało się z ostatnią imprezą w której uczestniczył Francuz.

Ciężko jest przewidzieć, na co będzie nas stać – powiedział. Na asfalcie zawsze byłem konkurencyjny i mam nadzieję, że podobnie będzie podczas zbliżającego się rajdu.

– Z drugiej jednak strony, Korsyka to dla mnie zupełnie nowy rajd. Będę odkrywał każdy odcinek i to może działać na moją niekorzyść. Nie wiemtego  na pewno, ale mam nadzieję, że włączymy się do walki – zapowiedział.

Francuz skomentował także przebieg testów przed rajdem, w którym zwyciężał czterokrotnie w latach 2005 – 2008.

Odczucia w samochodzie były całkiem dobre, na pewno pomocne było doświadczenie z Meksyku, mimo iż jeździliśmy po szutrze – byłem już bardziej przyzwyczajony do tego samochodu.

– Chwilami pojawiała się podsterowność, jednak będziemy nad tym pracować. Poza tym, było okej. Już po pierwszych przejazdach próbowałem znaleźć odpowiedni setup i już przy trzecim, czwartym przejeździe zdecydowanie się poprawiło.

– Nie musiałem jednak wprowadzać żadnych większych zmian w ustawieniach samochodu – dodał Francuz, dla którego Korsyka będzie drugim z trzech zaplanowanych na sezon 2018 rajdów. Ostatnim ma być Rajd Katalonii w październiku.

Tagi: WRC, Citroen, Sebastien Loeb, Rajd Korsyki

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News