Loeb sprawdzi C3 WRC na szutrze

Loeb sprawdzi C3 WRC na szutrze

Podaj dalej

Już jutro Sebastien Loeb ponownie przetestuje Citroena C3 WRC. Tuż po zakończeniu łotewskiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata Francuz zasiądzie za kierownicą francuskiej rajdówki po raz pierwszy na nawierzchni szutrowej.

9-krotny mistrz świata zaliczył pierwsze testy C3 WRC w ubiegłym miesiącu, pomagając francuskiemu producentowi w przygotowaniach do Rajdu Niemiec, w którym nawiasem mówiąc Andreas Mikkelsen zajął świetne drugie miejsce, ulegając dobrze dysponowanemu Ottowi Tanakowi.

Jutro Loeb spędzi cały dzień za kierownicą konstrukcji uchodzącej za niezbyt udaną w pobliżu Barcelony, ponownie ustawiając samochód przed rundą Rajdowych Mistrzostw Świata.

Szef zespołu Yves Matton przyznał, że nie może doczekać się na komentarze najbardziej utytułowanego kierowcy na świecie.

Jego opinia po testach na asfaltowej nawierzchni była bardzo pomocna i jestem przekonany, że podobnie będzie po wizycie na szutrze – przyznał.

W świetle ostatnich plotek wydaje się, że ograniczony program udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2018 w wykonaniu Francuza będzie uzależniony właśnie od wyników hiszpańskiego testu.

Tagi: Citroen, C3 WRC, Loeb, testy, Rajd Katalonii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News