Loeb sprawdzi C3 WRC na szutrze?

Loeb sprawdzi C3 WRC na szutrze?

Podaj dalej

Yves Matton, szef zespołu Citroen Racing przyznał, że chce aby Seabstien Loeb po raz kolejny przetestował C3 WRC – tym razem jednak jazdy miałyby odbyć się na szutrowej nawierzchni.

9-krotny mistrz świata, wspólnie z dobrze sobie znanym pilotem Danielem Eleną wrócili za kierownicę rajdowego Citroena we wtorek, by sprawdzić najnowsze C3 WRC. Ich zadaniem było przede wszystkim znalezienie mankamentów nowego samochodu i przekazanie jak największej ilości informacji inżynierom.

Na ten moment nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji, jednak wydaje mi się, że kolejny test na szutrowej nawierzchni mógłby być interesujący – powiedział Matton dla oficjalnego portalu wrc.com.

Zobaczymy, czy to będzie możliwe. Sebastien jest dość zapracowany i skupia się przede wszystkim na swoim programie rallycrossowym oraz cross-country.

Matton dodał, że informacje, jakie Loeb przekazał zespołowi w sobotę, mogą okazać się przydatne przed zaplanowanym na przyszły weekend Rajdem Niemiec.

Jego praca i wskazówki były bardzo pomocne. Ponadto, ze względu na brak testów w deszczu, może się okazać że przy takich warunkach jazdy Sebastiena będą nieocenione – zakończył.

Tagi: Sebastien Loeb, Citroen Racing

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News