Loeb pod dużym wrażeniem C3 WRC

Loeb pod dużym wrażeniem C3 WRC

Podaj dalej

Sebastien Loeb był pod wrażeniem osiągów najnowszej generacji samochodów WRC. Przypomnijmy – 9-krotny mistrz świata wczoraj przetestował z zespołem Citroena ich tegoroczne C3 WRC.

Francuz jeździł najnowszym autem Citroena wczoraj na asfaltowym fragmencie odcinka testowego i przyznał dla oficjalnego portalu wrc.com: Miałem naprawdę dobre odczucia. Byłem pod wrażeniem, jak szybki jest ten samochód na zakrętach w porównaniu do aut WRC starszych generacji.

Na prawym fotelu utytułowanego zawodnika zasiadł oczywiście Daniel Elena, a cały test miał miejsce we Francji w pobliżu Strasbourga. Rano padał mocny deszcz, a popołudniu warunki uległy znacznej poprawie, co pozwoliło Loebowi doświadczyć C3 WRC również na suchej nawierzchni.

Na suchym asfalcie samochód był naprawdę szybki. Nie mogę go porównać do zbyt wielu samochodów, jednak w odniesieniu do starych wurców, wszystko jest nieco lepsze – przyznał.

Na mokrej nawierzchni trudno było złapać komfort i dobre uczucie za kierownicę. Mocno padało, a opony niezbyt spisywały się w tych warunkach. Samochód jest bardziej nerwowy niż stary WRC, więc to nieco skomplikowało sprawę. Koniec końców, odczucia na suchym były rewelacyjne – zakończył.

Loeb dostarczył szefowi zespołu Citroen Racing mnóstwo informacji, a zarówno sam Yves Matton jak i wszyscy inżynierowie, nie mogą doczekać się wprowadzenia kolejnych poprawek C3.

Pierwsze uczucia były takie, jakbym prowadził samochód wyścigowy na odcinku specjalnym. Na w pełni suchej nawierzchni, auto jest szybkie i wydajne, jednak w trudnych warunkach dobrze byłoby poprawić jego własności i uczynić łatwiejszym w prowadzeniu – wyjaśnia 43-latek.

Loeb zaprzeczył również, jakoby wczorajszy test miał być początkiem powrotu do Citroena, z którym zdominował Rajdowe Mistrzostwa Świata w latach 2004 – 2012. W tym czasie aż 78 razy stawał na najwyższym stopniu podium, a jego ostatnim rajdem było Monte Carlo w 2015 roku.

Plan był taki, żebym przyjechał i przetestował samochód. Dla mnie było to świetną okazją do sprawdzenia samochodów WRC nowej generacji, a dla Citroena do uzyskania moich komentarzy odnośnie auta.

– Na ten moment nie mamy żadnych planów dotyczących przyszłości – dodał Loeb, który obecnie reprezentuje barwy również wchodzącego w skład koncernu PSA Peugeota w rajdach cross-country i rallycrossie.

Tagi: Sebastien Loeb, Citroen Racing, Citroen, C3 WRC

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News