Znamy przyczynę awarii auta Kubicy! Ależ mieli pecha!

Znamy przyczynę awarii auta Kubicy! Ależ mieli pecha!

Robert Kubica 24h Le Mans ORLEN Team WRT

Podaj dalej

Nie milkną echa wczorajszego dramatu zespołu Roberta Kubicy, który stracił zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans na ostatnim okrążeniu. Poznaliśmy także przyczynę awarii Oreci w barwach PKN ORLEN.

Początkowo plotki mówiły o tym, że w samochodzie zabrakło paliwa, ale sami zawodnicy szybko to zdementowali. Po sprawdzeniu auta okazało się, że doszło do awarii czujnika przepustnicy, która nie pozwoliła przejechać ostatniego okrążenia i unieruchomiła pojazd na początku toru. Zespół WRT ma jednak mieszane uczucia, ponieważ stracił dublet, ale w debiucie wygrał w klasie LMP2. Zwycięstwo od ekipy Roberta Kubicy przejęło auto z numerem 31. Na mecie okazało się o mniej niż sekundę lepsze od zespołu JOTA.

To fantastyczne, że przyjechaliśmy do Le Mans pierwszy raz i wygraliśmy. Cały zespół wykonał świetną pracę. Oczywiście mamy radość i smutek. Dużym rozczarowaniem był fakt, że samochód 41, który miał zwycięstwo w kieszeni zatrzymał się na ostatnim okrążeniu. To okrutne. Na szczęście drugi samochód był drugi, ale trudno w pełni cieszyć się sukcesem w takiej sytuacji. Mimo wszystko to niesamowity dzień dla naszego zespołu. W czasie przygotowań do wyścigu i przez cały tydzień wykonaliśmy fantastyczną pracę. Gdy spojrzymy na liczbę wiadomości, które otrzymujemy, to naprawdę coś osiągnęliśmy – mówił szef zespołu: Vincent Vosse.

DRAMAT zespołu Roberta Kubicy! Stracili zwycięstwo na ostatnim okrążeniu!

To był wyścig pełen wrażeń. Spełnialiśmy marzenie, dopóki się nie rozpadło… To była długa rywalizacja. Z Louisem i Robertem dbaliśmy o auto i kilka godzin przed końcem byliśmy na czele. Byłem delikatny dla samochodu. Unikałem krawężników i koncentrowałem się, by dowieźć go do mety. Czasami przytrafia się coś innego… Nie wiem, co się stało. Wszystko się wyłączyło. Szkoda mi wszystkich w zespole, którzy wykonali świetną pracę. Gratuluję naszym kolegom z ekipy. Teraz patrzymy w przyszłość. Wciąż walczymy w ELMS i na tym się skoncentrujemy – podsumował Yifei Ye.

Jestem zdruzgotany wynikiem. Chciałbym przede wszystkim bardzo podziękować naszej załodze: Robertowi i Yifeiowi. Wykonaliśmy fantastyczną pracę. Gratuluję naszej siostrzanej załodze. Straciliśmy dublet, ale to fantastyczny debiut dla zespołu WRT – komentował Louis Deletraz.

Taka strata i przegrana nie jest dobra, ale jest jak jest… Gratuluję naszym kolegom z zespołu. Nasz wyścig cały czas przebiegał pod górkę. Mieliśmy kilka problemów, ale byliśmy w stanie objąć prowadzenie. Potem przyszedł ostateczny cios. Myślę, że przeżyliśmy prawie wszystko, co może dać Le Mans… – zakończył Robert Kubica.

Przeczytaj również