Zaskakujące wyniki w Belgii! Nikt się nie spodziewał tych nazwisk na podium!

Grand Prix Belgii, kolejny raz pokazało, że potrafi sprawić problemy najlepszym, zwłaszcza, gdy na torze Spa-Francorchamps spadnie deszcz. Rywalizacja w sprincie, mimo że skrócona, mogła ucieszyć niejednego kibica.

Zaskakujące wyniki w Belgii! Nikt się nie spodziewał tych nazwisk na podium!
Podaj dalej

Verstappen musiał powalczyć

Sprint w Belgii liczył zaledwie jedenaście okrążeń, ale przyniósł emocje jak niejeden niedzielny wyścig. Na początku sedziowie zdecydowali się na opóźnienie startu o 35 minut ze względu na przełożone kwalifikacje. Deszcz przyczynił się do dołożenia do planowanego czasu startu dodatkowych trzydziestu minut.

Zanim zaczęła się właściwa batalia przejechano pięć okrążeń za samochodem bezpieczeństwa. Gdy ten zjechał z toru wielu kierowców zdecydowało się na zmianę opon. To samo uczyniła reszta na kolejnym okrążeniu. Dzięki sprawnej pracy mechaników McLarena na czele znalazł się Oscar Piastri.

Kierowca McLarena miał trzy sekundy zapasu nad Maxem Verstappenem, ale po kolizji Fernando Alonso na torze ponownie pojawił się samochód bezpieczeństwa. Po wznowieniu rywalizacji mistrz świata szybko poradził sobie z debiutantem i dowiózł wygraną do mety. Trzecie miejsce wywalczył Pierre Gasly. Punkty wywalczyli także Carlos Sainz, Charles Leclerc, Lando Norris, Lewis Hamilton i George Russell.

SPA, BELGIUM – JULY 29: Sprint winner Max Verstappen of the Netherlands and Oracle Red Bull Racing (second from left), Second placed Oscar Piastri of Australia and McLaren (L), Third placed Pierre Gasly of France and Alpine F1 (second from right) and Jacky Ickx pose for a photo in parc ferme during the Sprint ahead of the F1 Grand Prix of Belgium at Circuit de Spa-Francorchamps on July 29, 2023 in Spa, Belgium. (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

Marsz po mistrzostwo

Max Verstappen nie zwalnia tempa w swoim marszu po kolejną mistrzowską koronę. W tym sezonie zdecydowanie dominuje nad resztą stawki. Po sobotnim sprincie ma już 118 punktów przewagi nad Sergio Perezem. Trzeci Fernando Alonso traci 150 punktów. Cztery punkty do wirtualnego podium brakuje Lewisowi Hamiltonowi. Czołową piątkę zamyka Carlos Sainz, który ma punkt zapasu nad George’em Russelem.

– Decyzja o zastaniu na torze była bezpieczna. Mógłbym zostać zablokowany w boksach, gdybym zjechał od razu. Było ryzyko kolejnej neutralizacji i wtedy dużo bym stracił. Wiedzieliśmy, że jesteśmy szybcy i to było widać, gdy zmieniliśmy opony na przejściowe – komentował swój triumf Verstappen.

Przeczytaj również