Z Volkswagena do Williamsa. Koniec słabszych startów brytyjskiej ekipy?

Z Volkswagena do Williamsa. Koniec słabszych startów brytyjskiej ekipy?

Rally Mexico 2016

Podaj dalej

Zespół Williams Racing, dla którego ostatnie występy w Formule 1 nie należały do najlepszych zbroi się przed wprowadzeniem nowych przepisów i szeregi ekipy zasili jedna z utytułowanych osób świata motorsportu.

Od 1 lutego do zespołu dołączy Jost Capito, który był odpowiedzialny m.in. za sukcesy Volkswagena w WRC. Pod jego rządami Sebastien Ogier i Julien Ingrassia wywalczyli cztery mistrzowskie korony. Niemiec zostanie dyrektorem generalnym Williamsa. Szefem zespołu F1 zostanie Simon Roberts.

To dla mnie wielki zaszczyt dołączyć do Williams Racing w tych ekscytujących i wymagających czasach dla zespołu, jak i F1. To zaszczyt być częścią tego legendarnego zespołu. Podchodzę do tego wyzwania z wielkim szacunkiem i ogromną przyjemnością – mówił Capito.

Cieszymy się, że możemy powitać Josta Capita jako nowego dyrektora generalnego Williams Racing. Jest doświadczonym człowiekiem, który zbudował zwycięskie zespoły i sam odnosił triumfy. Rozumie dziedzictwo Williamsa i będzie współpracował z zespołem w dążeniu do naszego celu, jakim jest powrót na czoło stawki – dodał Matthew Savage, prezes Dorilton Capital, właściciela Williamsa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News