Yaris z mocniejszym silnikiem. Rywale nie mają szans?

Yaris z mocniejszym silnikiem. Rywale nie mają szans?

Sebastien Ogier Toyota Yaris WRC Rajd Chorwacji

Podaj dalej

Toyota Yaris, która zaciekle walczy na trasach rajdowych mistrzostw świata otrzyma nowy silnik, który zadebiutuje na trasach w Portugalii.

Nowy motor został zaprojektowany i w całości zbudowany w Kolonii. Inżynierowie skoncentrowali się bardziej na mocy niż na momencie obrotowym. Szef zespołu: Jari-Matti Latvala przyznał, że nowa jednostka napędowa mogła być używana już w Chorwacji, ale ze względów logistycznych zdecydowano się przełożyć jej pierwszy start.

Od pewnego czasu pracowaliśmy nad silnikiem. Ponieważ jest to aktualizacja obecnego motoru, staraliśmy się wprowadzić go jak najszybciej. Myśleliśmy o Chorwacji, ale w Portugalii jest to łatwiejsze. Jednostka napędowa ma zdecydowanie większą moc. To może brzmieć dziwnie, ale nie zawsze tak było, gdy wprowadzaliśmy poprawki. W przeszłości poprawialiśmy moment obrotowy. Teraz też samochód będzie w całości produkowany w naszej fabryce – informował Tom Fowler, dyrektor techniczny zespołu.

Podczas, gdy nowy silnik pojawi się dopiero w Portugalii, to w Chorwacji Toyota zaprezentowała nowy pakiet aerodynamiczny: – Zmieniliśmy aero na przednich błotnikach. Mamy tam małe spojlery. Staramy się poprawić stabilność przodu na szybkich partiach. W niektórych sytuacjach brakowało jej. Mówimy o bardzo drobnych sprawach, ale wymaga to poprawy – dodał Latvala dla DirtFisha.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News