Wyścigowe ciężarówki zawitają do Polski! Będzie się działo!

Wyścigowe ciężarówki, kilkutonowe potwory, które rywalizują na torach w całej Europie, zawitają do Polski! Jedna z rund mistrzostw Europy odbędzie się w Poznaniu!

Wyścigowe ciężarówki zawitają do Polski! Będzie się działo!
Podaj dalej

Ciężarówki na tory!

Mistrzostwa Europy w wyścigach ciężarówek są najważniejszym cyklem na świecie dla tej kategorii pojazdów. Przyszłoroczny kalendarz liczy dziewięć rund, a jedna z nich odbędzie się w kraju nad Wisłą. Kilkutonowe potwory pojawią się w Poznaniu.

Sezon pod koniec maja rozpocznie się we włoskim Misano, skąd zawodnicy rozpoczną tournée po centralnej Europie i zaliczą rundy na Hungaroringu, Slovakiaringu i torze Poznań. Biało-czerwoną rundę zaplanowano w dniach 24-25 czerwca. W lipcu pierwszą część sezonu zakończy walka na niemieckim Nurburgringu.

Po wakacjach stawka pojawi się na klasycznym dla serii torze w czeskim Moście. Ostatnie rundy zaplanowano w belgijskim Zolder, francuskim Le Mans i hiszpańskiej Jaramie. Mistrzów i ostateczne rozstrzygnięcia poznamy na przełomie września i października.

Kalendarz jakiego nie było od lat

– Oficjalnie potwierdzono nasz kalendarz wyścigów na sezon 2023. Wierzymy, że stanowi naprawdę mocną kombinację ciągłości i wyzwań dla zespołów i kierowców. Jesteśmy podekscytowani dodaniem nowego miejsce oraz rundy w Poznaniu w czerwcu – mówił Rolf Werner, dyrektor zarządzający ETRA.

– Rozszerzenie kalendarza FIA ETRC pierwszy raz od 2017 roku do dziewięciu rund to bardzo dobra wiadomość. Dobrze zbiega się z pozytywnym rozwojem serii w ostatnich latach jak wprowadzenie biopaliw czy otwarcie przepisów na technologie hybrydowe i elektryczne. Zachęcające jest również wejście serii na nowe rynki i zaprezentowanie wyścigowych ciężarówek nowej publiczności. Polska jest ważnym ośrodkiem europejskiego transportu. Biorąc pod uwagę ścisły związek między branżą i sportem, który istnieje w ramach mistrzostw, jest to rozsądny i odpowiedni krok – dodał Marek Nawarecki, dyrektor FIA działu samochodów sportowych i turystycznych.

Kalendarz FIA ETRC 2023

Przeczytaj również