Wyścigowe ciężarówki zawitają do Polski! Będzie się działo!

Wyścigowe ciężarówki zawitają do Polski! Będzie się działo!

Wyścigowe ciężarówki zawitają do Polski! Będzie się działo!

Podaj dalej

Wyścigowe ciężarówki, kilkutonowe potwory, które rywalizują na torach w całej Europie, zawitają do Polski! Jedna z rund mistrzostw Europy odbędzie się w Poznaniu!

Ciężarówki na tory!

Mistrzostwa Europy w wyścigach ciężarówek są najważniejszym cyklem na świecie dla tej kategorii pojazdów. Przyszłoroczny kalendarz liczy dziewięć rund, a jedna z nich odbędzie się w kraju nad Wisłą. Kilkutonowe potwory pojawią się w Poznaniu.

Sezon pod koniec maja rozpocznie się we włoskim Misano, skąd zawodnicy rozpoczną tournée po centralnej Europie i zaliczą rundy na Hungaroringu, Slovakiaringu i torze Poznań. Biało-czerwoną rundę zaplanowano w dniach 24-25 czerwca. W lipcu pierwszą część sezonu zakończy walka na niemieckim Nurburgringu.

Po wakacjach stawka pojawi się na klasycznym dla serii torze w czeskim Moście. Ostatnie rundy zaplanowano w belgijskim Zolder, francuskim Le Mans i hiszpańskiej Jaramie. Mistrzów i ostateczne rozstrzygnięcia poznamy na przełomie września i października.

Kalendarz jakiego nie było od lat

– Oficjalnie potwierdzono nasz kalendarz wyścigów na sezon 2023. Wierzymy, że stanowi naprawdę mocną kombinację ciągłości i wyzwań dla zespołów i kierowców. Jesteśmy podekscytowani dodaniem nowego miejsce oraz rundy w Poznaniu w czerwcu – mówił Rolf Werner, dyrektor zarządzający ETRA.

– Rozszerzenie kalendarza FIA ETRC pierwszy raz od 2017 roku do dziewięciu rund to bardzo dobra wiadomość. Dobrze zbiega się z pozytywnym rozwojem serii w ostatnich latach jak wprowadzenie biopaliw czy otwarcie przepisów na technologie hybrydowe i elektryczne. Zachęcające jest również wejście serii na nowe rynki i zaprezentowanie wyścigowych ciężarówek nowej publiczności. Polska jest ważnym ośrodkiem europejskiego transportu. Biorąc pod uwagę ścisły związek między branżą i sportem, który istnieje w ramach mistrzostw, jest to rozsądny i odpowiedni krok – dodał Marek Nawarecki, dyrektor FIA działu samochodów sportowych i turystycznych.

Kalendarz FIA ETRC 2023

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News