Wróblewski i Wróbel na podium Rajdu Rzeszowskiego

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrali Rajd Rzeszowski, piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Świetnie spisali się również reprezentanci ORLEN Team: Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel.

ORLEN Team na podium

Zawodnicy rywalizowali w tym roku na jedenastu asfaltowych odcinkach specjalnych o łącznej długości 152 km. Najlepszy okazał się Grzegorz Grzyb, który świętuje dwunasty triumf w RSMP. Kierowcy Skody Fabii Rally2 evo pozwoliło to wskoczyć do czołowej dziesiątki klasyfikacji wszech czasów. Dziewiąte miejsce zajmuje razem z Andrzejem Koperem i Błażejem Krupą.

Szóste w karierze podium w rundzie RSMP wywalczyli Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, którzy finiszowali na drugim miejscu. Załodze kolejnej Skody do triumfu zabrakło zaledwie 13,1 sekundy.

Trzeci stopień podium wywalczyli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Duet ORLEN Team stracił do najlepszych 43,4 sekundy. Dla Kacpra jest to piąte podium w karierze. Co ciekawe pierwszy raz stanął na jego najniższym stopniu. Do tej pory mógł pochwalić się dubletem zwycięstw i drugich miejsc.

Trzecie miejsce w generalce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, drugie miejsce w mistrzostwach Słowacji i trzecie miejsce w European Rally Trophy na Rajdzie Rzeszowskim. Do tego wygraliśmy Power Stage! Ależ to był rajd! Za nami mega ciężki tydzień. Tym bardziej cieszymy się z naszego wyniku. Po chorobie starałem się wykrzesać ostatki sił. Dziękuję Kubie i całemu zespołowi za super pracę, naszym partnerom za wsparcie i Wam kibicom za doping – komentował Wróblewski.

ORLEN Team walczy o mistrzostwo

W punktacji krajowego czempionatu na czele pozostali Tom Kristensson i Andreas Johansson, którzy zaliczyli słabszy występ i zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji. Szwedzki duet ma 138 punktów. Na drugie miejsce po triumfie w Rzeszowie wskoczyli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Do liderów tracą czternaście punktów. 30 punktów za liderami znajdują się Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Zawodnicy ORLEN Team zgodnie z regulaminem odpuścili już start w jednej z rund sezonu.

Zawodnicy powrócą do rywalizacji na początku września. Z trasami Rajdu Śląska najlepsi kierowcy i piloci w kraju zmierzą się w dniach 9-11 września.