WRC2 z kolejną gwiazdą! Polacy będą mieli z kim się ścigać!

WRC2, które stanowi zaplecze dla najlepszych kierowców świata, w przyszłym roku może okazać się dużo bardziej atrakcyjnie niż właściwa rywalizacja. Kolejna gwiazda, która miała okazję walczyć na szczycie czempionatu zdecydowała się na występy w „drugiej lidze”.

WRC2 z kolejną gwiazdą! Polacy będą mieli z kim się ścigać!
Podaj dalej

WRC2 z M-Sportem

M-Sport, który jest odpowiedzialny za Fiesty Rally2, poinformował, że wystawi fabryczną ekipę nie tylko w najwyższej kategorii. O tytuł mistrza świata WRC2 mają powalczyć Adrien Fourmaux oraz Gregoire Munster.

– Bardzo się cieszę, że mogę być częścią zespołu czwarty rok z rzędu i nie mogę doczekać się powrotu do Monte Carlo w przyszłym miesiącu. Mamy okazję zaliczyć jedną imprezę w Fieście Rally2 tuż po świętach, co bedzie idealnym przygotowaniem do Monte Carlo. Chcę bardzo podziękować zespołowi za zaufanie i możliwość startów w 2023 roku. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć, co możemy wspólnie osiągnąć – komentował Fourmaux.

– Plan na przyszły rok zakłada starty w wielu rajdach w aucie klasy Rally2. Chce wykorzystać moje dotychczasowe doświadczenie i odkryć kilka imprez. Musze przystosować się do samochodu i chcę dobrze spisywać się oraz osiągać dobre wyniki. M-Sport to prawdziwa fabryka talentów. Evans, Tanak, Neuville, wszyscy pochodzą z M-Sportu. Myślę, że to najlepsze miejsce do rozwijania się jako kierowca. Miło pracuje się z zespołem, a samochód jest mocny. Przed nami dobry sezon, więc koncentruję się na maksymalizacji mojej pracy z zespołem, by zdobyć doświadczenie i rozwinąć się jako kierowca – mówił Munster.

Z Rally1 do Rally2

Fourmaux od początku swojej kariery związany jest z Fordem i M-Sportem. Po dwóch sezonach spędzonych na francuskich trasach, zdecydował się na starty w mistrzostwach świata. W debiutanckim sezonie wywalczył trzynaste miejsce w WRC2. Po zdobyciu doświadczenia, rok później został trzecim kierowcą cyklu, co pozwoliło mu zapewnić sobie występy w aucie klasy WRC.

W 2021 roku zaliczył kombinowany program startów i przesiadał się z Fiesty WRC do Rally2. W zeszłym roku zaliczył sezon w Pumie Rally1, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

W swoim CV ma 36 występów w mistrzostwach świata. Najlepszy wynik uzyskał na Rajdzie Chorwacji 2021, gdzie był piąty. Rezultat ten powtórzył w tym samym sezonie na trasach Rajdu Safari. W zeszłym roku najlepszy wynik wywalczył w Estonii, gdzie był siódmy. Cały sezon zakończył dopiero na szesnastej pozycji.

Przeczytaj również