WRC zawita do Czech? Wszystko na to wskazuje

WRC zawita do Czech? Wszystko na to wskazuje

WRC zawita do Czech? Wszystko na to wskazuje

Podaj dalej

Czesi, którzy mimo ogromnej motorsportowej kultury nie doczekali się u siebie rundy WRC, będą mogli gościć najlepszych już w przyszłym roku.

Brak pieniędzy na Rajd Niemiec

W obliczu koronawirusa i wielu obostrzeń, w zeszłym roku nie odbył się Rajd Niemiec. Wydarzenie tradycyjnie zaplanowano w winnicach nad Mozelą i na poligonie Baumholder. W tym roku impreza zgodnie z rotacją kalendarza nie znalazła się w WRC, ale widnieje w nim w przyszłym roku.

Pojawił się jednak jeden znaczący problem. Organizatorzy nie mają pieniędzy na przygotowanie imprezy. Nieoficjalnie mówi się o rozpoczętych rozmowach nad przeniesieniem imprezy do Monachium i organizacji transgranicznej imprezy w Niemczech, Austrii i Czechach.

Bazę rajdu miałoby stanowić Monachium, a odcinki miałyby zostać zaplanowane na północny-wschód od miasta. W Czechach rywalizacja odbyłaby się w okolicach Przybramu i Czeskich Budziejowic. W Austrii wykorzystano by próby dobrze znane z rajdu Janner w okolicach Freistad.

Rajd Niemiec – najmłodszy klasyk WRC

Rajd Niemiec dołączył do kalendarza mistrzostw świata dopiero w 2002 roku. Ze względu na charakterystyczne próby w nadmozelskich winnicach i poligonie Baumholder szybko zyskał miano kultowego. Od tego czasu rajd nie znalazł się w najważniejszym rajdowym cyklu tylko dwa razy. W 2009 roku ze względu na kalendarz rotacyjny i w zeszłym roku przez pandemię koronawirusa.

Rekordzistą imprezy jest Sebastien Loeb, który wygrywał dziewięciokrotnie. Czy przyszłość zapewni nam dalszą obecność imprezy w WRC, nawet w innym regionie? Przekonamy się.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News