Williams żegna się z kluczowymi pracownikami

Williams, który po kilku fatalnych sezonach podniósł się z dna, ogłosił dzisiaj, że rozstaje się z dotychczasowym szefem zespołu i dyrektorem technicznym.

Williams żegna się z kluczowymi pracownikami
Podaj dalej

Williams traci kluczowe postacie

W oświadczeni opublikowanym popołudniu poinformowano, ze z ekipy odchodzi Jost Capito oraz FX Demaison. Pierwszy z nich pełni rolę dyrektora zespołu przez dwa lata, drugi pracował niecały rok jako dyrektor techniczny.

– To był ogromny przywilej dowodzić Williamsowi przez ostatnie dwa sezony i położyć podwaliny pod zmianę tego wspaniałego zespołu. Nie mogę doczekać się obserwowania go na drodze do przyszłych sukcesów – krótko komentował Capito.

– Chcielibyśmy podziękować Jostowi za jego ciężko pracę i poświęcenie, gdy rozpoczynaliśmy proces transformacji i ożywienie Williams Racing. Jesteśmy wdzięczni, że przełożył swoją planowaną emeryturę, by wziąć to wyzwanie. Teraz przekaże stery komuś innemu – mówił Matthew Savage, prezes Dorilton Capital, firmy, która jest właścicielem Williamsa.

– Chcielibyśmy również podziękować FX za jego wkład i życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości – dodał.

 

Odbicie od dna

Po fatalnych sezonach 2018-2020 Williams odbił się od dna. W pierwszym sezonie dowództwa Capito ekipa wywalczyłą ósme miejsce w stawce konstruktorów. Zespół zdobył 23 punkty i zostawił za sobą Alfę Romeo i Haasa. Po zmianie przepisów, tegoroczny sezon zespół skończył na dziesiątej pozycji. Alex Albon i Nicholas Latifi zdobyli osiem punktów.

Przeczytaj również