WIDEO - Platinum Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza - dzień 1

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk najlepiej spisali się w zimowej aurze pierwszego dnia PLATINUM Rajdu Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza. Załoga Skody Fabii Rally2 evo przystąpi do drugiej części batalii z przewagą ponad pół minuty.

WIDEO – Platinum Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – dzień 1
Podaj dalej

Zima w Wieliczce

Podobnie jak na całym południu Polski do Wieliczki na początku kwietnia zawitała zima. Opady śniegu i mróz sprawiły, że na superoesie prowadzącym ulicami miasta starsi kibice mogli przypomnieć sobie Karową 2002. Dwadzieścia lat później sprzyjające warunki wykorzystali kierowcy słabszych aut, co pozwoliło im włączyć się do boju o podium imprezy.

Na wysokości zadania stanęli jednak Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Trzy oesowe triumfy zapewniły im pewny fotel lidera przed niedzielną częścią batalii. Drudzy Jakub Matulka i Kamil Heller w Fordzie Fiesta tracą do rywali 31,5 sekundy. Kolejne 14,9 sekundy słabsi są Tomasz Pławecki i Paweł Kaim w Peugeocie 208 R2.

Pierwszy dzień PLATINUM 6. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza kończymy w zimowej scenerii na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej! Dwa wieczorne przejazdy odcinka miejskiego okazały się wyzwaniem i dobrym testem, to był kawał przygody, nigdy nie jeździliśmy w takich warunkach – podsumował Mikołaj Marczyk.

Co nas czeka dalej?

Niedziela będzie stała pod znakiem dwóch trzykrotnie pokonywanych prób. Pętlę stworzą oesy Brzegi (5,09 km) i Węgrzce Wielkie Strefa (2,56 km). Dzień rozpocznie się o 10:42, a zwycięzców poznamy około 14:00.

Przeczytaj również