WIDEO - Meksykańska podróż Kajetanowicza. Tak walczy się o zwycięstwo

WIDEO - Meksykańska podróż Kajetanowicza. Tak walczy się o zwycięstwo

WIDEO – Meksykańska podróż Kajetanowicza. Tak walczy się o zwycięstwo

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz od Rajdu Meksyku rozpoczął tegoroczną batalię w mistrzostwach świata. Kierowca ORLEN Team wywalczył czwarte miejsce, a w ostatnich dniach zaprezentował kibicom jak wyglądała impreza jego oczami.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kajetanowicz tuż za podium

Rajd Meksyku stanowił trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Swój sezon rozpoczęli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Zawodnicy rywalizujący w kategorii WRC2 mogą w ciągu roku pojechać maksymalnie siedem rund, w których zbierają punkty do końcowej klasyfikacji. Polacy jako pierwszy rajd wytypowali właśnie Meksyk, gdzie jechali już trzy lata temu. Po ukończeniu 18 odcinków specjalnych (5 zostało odwołanych), reprezentanci ORLEN Rally Team uplasowali się na czwartym miejscu w swojej kategorii, finiszując jako pierwszy zespół niefabryczny. Tym samym wygrali klasyfikację WRC2 Challenger.

– Rozpoczynamy sezon od pierwszego miejsca w klasyfikacji Challenger, czyli wśród niefabrycznych załóg, i czwartego miejsca w WRC2, choć tutaj liczyłem na trochę więcej i że nawiążemy bliższą walkę. Może uda się to zrobić na następnym rajdzie. Znacie mnie i wiecie, że będę próbował. Wiem, co poprawić i jakie są nasze ograniczenia. Muszę kalkulować, ile jestem w stanie zaryzykować, bo walka z fabrycznymi kierowcami to trochę jak walka Dawida z Goliatem – mówił Kajetanowicz.

– Cały zespół ORLEN Rally Team pracował jednak bardzo dobrze i wyjeżdżamy z uśmiechami na twarzach. To dobre rozpoczęcie sezonu. Dziękuję wam wszystkim za to, że trzymaliście za nas kciuki, że nas wspieraliście. Czasami trzeba było wstać bardzo wcześnie albo kłaść się prawie nad ranem, żeby dopingować nas na odcinkach specjalnych. Wracamy do domów, ale oczywiście już zaczynam przygotowania do kolejnej rundy – dodał.

Walcząc o tytuły

Kierowca ORLEN Team po swoim pierwszym starcie jest jedenasty w stawce kierowców. Polak Na czele znajduje się Oliver Solberg, który ma za sobą już dwa występy. W klasyfikacji WRC2 Challenger Kajetanowicz jest współliderem razem z Nikołajem Griazinem i Samim Pajarim. Pierwszy z wymienionych wygrał w Rajdzie Monte Carlo, a drugi w Szwecji. Polak był najlepszy w Meksyku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News