Walczyła w Tokio 2020 o medal. Teraz wspiera chłopaka z Formuły 1

Walczyła w Tokio 2020 o medal. Teraz wspiera chłopaka z Formuły 1

Tiffany Cromwell Tokio 2020 F1 GP Węgier 2021

Podaj dalej

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 trwają w najlepsze, ale część sportowców zakończyła już swoją rywalizację. Pozwoliło to m.in. partnerce jednego z kierowców F1 pojawić się u jego boku na Hungaroringu.

Walczyła o medal w kolarstwie szosowym

Tiffany Cromwell, bo o niej mowa, reprezentowała Australię w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. W nim walczyła m.in. z reprezentantkami Polski: Anną Plichtą, Katarzyną Niewiadomą i Martą Lach.

Czytaj też: PILNE! Benzyna i diesel za 27 zł jeszcze w tym roku!!! Eksperci ostrzegają!

Urodzona w Stirling zawodniczka zdołała ukończyć rywalizację na dwudziestej szóstej pozycji, tuż przed Anną Plichtą. Do zwyciężczyni Australijka straciła blisko trzy minuty.

Teraz wspiera kierowcę Mercedesa

Australijka jest obecną partnerką Valtteriego Bottasa. Po sportowych emocjach postanowiła pojawić się w Europie i przyleciała do Węgier, gdzie wspiera kierowcę Mercedesa. Finowi z pewnością przyda się dodatkowa mobilizacja, ponieważ nadal nie jest pewne, czy utrzyma swój fotel. Bottas nie krył dumy ze startu swojej partnerki w igrzyskach olimpijskich.

Fin musi wykazać się zwłaszcza w najbliższy weekend. Spekuluje się, że Mercedes może podać przyszłoroczny skład podczas wakacyjnej przerwy, a dobre wyniki Fina mogą okazać się kluczowe.

Bottas bardzo dobrze rozpoczął sezon i był trzeci podczas GP Bahrajnu. Po nieukończonym wyścigu we Włoszech ponownie dwa razy stanął na najniższym stopniu podium. Potem przyszły jednak gorsze występy. Fin z powodu błędu zespołu nie ukończył GP Monako, a później był dwunasty w GP Azerbejdżanu. We Francji był czwarty. Odbicie nastąpiło w Austrii, gdzie był trzeci i drugi, a ostatnie GP Wielkiej Brytanii ukończył na trzeciej pozycji.

Kierowcy Mercedesa daje to na razie czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców. Fin traci pięć punktów do niezwykle równego jeżdżącego w tym roku Lando Norisa, który broni barw McLarena. Do lidera Maxa Verstappena z Red Bull Racing traci 77 punktów.

Valtteri Bottas został partnerem Australijki na początku 2020 roku. Wcześniej był w związku małżeńskim z Emilią Bottas. Ślub miał miejsce w 2016 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News