Vettel: - WRC zasługuje na większą popularność

Sebastian Vettel, który ma na swoim koncie cztery tytuły mistrza świata Formuły 1, przyznał, że kierowcy rajdowi zasługują na dużo większą popularność.

Vettel: – WRC zasługuje na większą popularność
Podaj dalej

Vettel powalczy w Race of Champions

Niemiec kolejny raz powalczy w Race of Champions, co dało okazję do porozmawiania z nim o rajdowych kwestiach. Vettel wraz z końcem sezonu zakończył karierę w Formule 1, ale nie odpuścił startu w imprezie mistrzów. Rywalizacja na śniegu i lodzie zdecydowanie bardziej wymaga rajdowego stylu jazdy.

vettel ferrari

– Mam ogromny podziw dla kierowców rajdowych. Myślę, że mają niesamowite umiejętności. RoC to tylko mały przebłysk tego, co trzeba robić w rajdach. Czuję jakbym korzystał ze śrubokręta i młotka, podczas gdy oni przyjeżdżają do pierwszego zakrętu z całym zestawem narzędzi, wyposażeni we wszystko i przygotowani na każdą okoliczność. To wspaniały sport. Jest element wyścigowy, ale pod wieloma względami to dwie różne dyscypliny – mówił Vettel.

– Rajdy to wspaniały sport. Kierowcy są wspaniali. Nie mają takiej popularności, na jaką zasługują. Rajdy może są bardziej popularne w krajach skandynawskich, ale zasługują, by być znane na całym świecie, ponieważ zawodnicy mają niesamowite umiejętności – dodał.

Vettel w WRC?

Po zakończeniu kariery w Formule 1 plotkowało się, że Sebastian Vettel bezie chciał zaliczyć starty w rajdowych mistrzostwach świata. Czy do tego dojdzie?

– Staram się oglądać WRC. Może nie każdy odcinek, ale śledzę rajdy i etapy. Pojawia się wielu młodych dzieciaków. Pamiętam dni, gdy Petter Solberg wygrywał i rywalizował. Może nie dorastałem z rajdami, ale zawsze był gdzieś obok. Jeździ się tak szynko, bez krawężników i ograniczników toru. To co jest obok ciebie nie ma znaczenia. Niezależnie od terenu i warunków to ogromna fascynacja – zakończył.

Sebastien Vettel na razie może pochwalić się jedynie wyścigowym CV. W swojej karierze wystartował w 299 wyścigach. 53 z nich wygrał i 122 razy stał na podium. Może pochwalić się 57 pole position i 38 najlepszymi okrążeniami wyścigów. W swoim dorobku ma cztery mistrzowskie korony. Trzykrotnie był wicemistrzem świata, a raz był trzeci.

Przeczytaj również