Vettel: - WRC zasługuje na większą popularność

Vettel: - WRC zasługuje na większą popularność

Vettel: – WRC zasługuje na większą popularność

Podaj dalej

Sebastian Vettel, który ma na swoim koncie cztery tytuły mistrza świata Formuły 1, przyznał, że kierowcy rajdowi zasługują na dużo większą popularność.

Vettel powalczy w Race of Champions

Niemiec kolejny raz powalczy w Race of Champions, co dało okazję do porozmawiania z nim o rajdowych kwestiach. Vettel wraz z końcem sezonu zakończył karierę w Formule 1, ale nie odpuścił startu w imprezie mistrzów. Rywalizacja na śniegu i lodzie zdecydowanie bardziej wymaga rajdowego stylu jazdy.

vettel ferrari

– Mam ogromny podziw dla kierowców rajdowych. Myślę, że mają niesamowite umiejętności. RoC to tylko mały przebłysk tego, co trzeba robić w rajdach. Czuję jakbym korzystał ze śrubokręta i młotka, podczas gdy oni przyjeżdżają do pierwszego zakrętu z całym zestawem narzędzi, wyposażeni we wszystko i przygotowani na każdą okoliczność. To wspaniały sport. Jest element wyścigowy, ale pod wieloma względami to dwie różne dyscypliny – mówił Vettel.

– Rajdy to wspaniały sport. Kierowcy są wspaniali. Nie mają takiej popularności, na jaką zasługują. Rajdy może są bardziej popularne w krajach skandynawskich, ale zasługują, by być znane na całym świecie, ponieważ zawodnicy mają niesamowite umiejętności – dodał.

Vettel w WRC?

Po zakończeniu kariery w Formule 1 plotkowało się, że Sebastian Vettel bezie chciał zaliczyć starty w rajdowych mistrzostwach świata. Czy do tego dojdzie?

– Staram się oglądać WRC. Może nie każdy odcinek, ale śledzę rajdy i etapy. Pojawia się wielu młodych dzieciaków. Pamiętam dni, gdy Petter Solberg wygrywał i rywalizował. Może nie dorastałem z rajdami, ale zawsze był gdzieś obok. Jeździ się tak szynko, bez krawężników i ograniczników toru. To co jest obok ciebie nie ma znaczenia. Niezależnie od terenu i warunków to ogromna fascynacja – zakończył.

Sebastien Vettel na razie może pochwalić się jedynie wyścigowym CV. W swojej karierze wystartował w 299 wyścigach. 53 z nich wygrał i 122 razy stał na podium. Może pochwalić się 57 pole position i 38 najlepszymi okrążeniami wyścigów. W swoim dorobku ma cztery mistrzowskie korony. Trzykrotnie był wicemistrzem świata, a raz był trzeci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News